Zdjęcie: Pixabay

Przy ul. Dynowskiej w Rzeszowie kończy się budowa pompowni wody. Skorzystają z niej zarówno bloki istniejące, jak i te, które właśnie powstają.

Pompownia wody przy ul. Dynowskiej ma zapewnić odpowiednie ciśnienie w wodociągach budynkom w rejonie ul. Błogosławionej Karoliny i Słonecznego Stoku. Pracować w niej będą trzy nowoczesne pompy o dużej wydajności. Dodatkowa, czwarta zamontowana została na wypadek awarii. 

 – Pompownia jest zaprojektowana tak, by była wydajna nie tylko dla istniejących już budynków, ale też dla powstających i planowanych – mówi Grzegorz Liszcz, zastępca kierownika Działu Inwestycji, Remontów i Zaopatrzenia rzeszowskiego MPWiK. 

Pompownia wody kosztowała 1,4 mln zł. Obecnie trwają prace wykończeniowe w otoczeniu budynku oraz układanie kostki brukowej na drodze dojazdowej. Zakończenie prac jest zaplanowane na koniec maja.

Woda dla 15 tys. mieszkańców

W blokach w rejonie ul. Błogosławionej Karoliny i Słonecznego Stoku mieszka aktualnie ok. 10 tys. osób. – A docelowo będzie ich około 15 tys. – przewiduje Adam Węgrzyn, prezes Spółdzielni Mieszkaniowej Projektant w Rzeszowie. – Czekaliśmy na tę inwestycję – dodaje.

Projektant buduje przy ul. Słoneczny Stok dziewięć bloków. Część z nich chce oddać jeszcze w tym roku, we wrześniu. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama