„Dobra zmiana” na lotnisku w Jasionce? Tabisz nowym prezesem?

Michał Tabisz ma być nowym szefem lotniska w Jasionce – dowiedział się nieoficjalnie Rzeszów News. Stanowisko ma objąć jeszcze w tym miesiącu.

 

Według naszych informacji zmiany w zarządzie spółki lotniskowej Rzeszów – Jasionka, która zarządza portem od 2008 r., mają nastąpić podczas najbliższego posiedzenia Rady Nadzorczej spółki. To na tym posiedzeniu ma zostać odwołany Stanisław Nowak, który szefem spółki był przez trzy kadencje (prawie 9 lat). Nowakowi ostatnia kadencja właśnie się kończy.

Marian Krztoń, przewodniczący Rady Nadzorczej spółki Rzeszów – Jasionka, potwierdza jedynie, że posiedzenie Rady zaplanowane jest na 15 czerwca.

– Informacje o tym, co będzie przedmiotem posiedzenia są tylko dla członków Rady. Informacje, jakie decyzje zapadną, będą przekazywane po posiedzeniu Rady – powiedział nam Krztoń i się rozłączył, a potem telefonu już nie odbierał.

W sprawie posiedzenia Rady szczegółowych informacji nie chce udzielać także Podkarpacki Urząd Marszałkowski w Rzeszowie. To właśnie samorząd wojewódzki jest większościowym udziałowcem spółki lotniskowej.

Z dobrze poinformowanych źródeł wiemy, że na posiedzeniu Rady ma zostać odwołany Stanisław Nowak. Na jego miejsce szykowany jest 37-letni Michał Tabisz, obecny dyrektor Departamentu Promocji i Współpracy Gospodarczej Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego. Tuż po planowanym odwołaniu Nowaka, Tabisz ma zostać powołany na jego miejsce, a stanowisko ma zacząć pełnić od 23 czerwca.

Michał Tabisz w urzędzie marszałkowskim pracę rozpoczął w 2014 r. Najpierw został wicedyrektorem departamentu, potem awansował na szefa. Tabisz jest blisko związany z politykami PiS. W latach 2004-2005 był asystentem podkarpackiego europosła PiS Mieczysława Janowskiego.

W późniejszych latach, Tabisz pracował w warszawskiej agencji public relations Weber Shandwick. Zanim przyszedł do urzędu marszałkowskiego, przez trzy lata był rzecznikiem Polskich Zakładów Lotniczych w Mielcu.

Michał Tabisz należy do zaufanych ludzi podkarpackiego europosła PiS Tomasza Poręby. W piątek próbowaliśmy się skontaktować z Tabiszem. Telefonu komórkowego nie odbierał, po kilku godzinach przysłał nam SMS-a, gdy go zapytaliśmy, czy z pracy w urzędzie marszałkowskim już zrezygnował przed objęciem nowego stanowiska.

„Pracuję w urzędzie formalnie i realnie. Ale miło mi, że widzi mnie Pan w również w innej roli. Gdybym dostał taką propozycję, pewnie bym ją rozważył” – napisał Michał Tabisz.

Wymiana szefa spółki lotniskowej Rzeszów – Jasionka jest możliwa dzięki „dobrej zmianie” w wydaniu PiS. Drugim udziałowcem spółki jest Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Choć ma mniej udziałów niż samorząd, to właśnie PPPL wyznaczał prezesa spółki.

Po październikowych wyborach wygranych przez partię Jarosława Kaczyńskiego, „dobra zmiana” dociera do coraz niższych szczebli. Na Podkarpaciu PiS ma otwarte pole do działania, bo województwem rządzi jedyny marszałek z PiS – Władysław Ortyl.

– Stanisław Nowak jest bodaj jedynym prezesem regionalnego lotniska w Polsce, którego dosięgnie „dobra zmiana”. W pozostałych portach udziałowcami są samorządy, w których rządzi Platforma Obywatelska. Tam prezesom odwołanie raczej nie grozi – twierdzą nasi rozmówcy.

Stanisław Nowak nie był członkiem żadnej partii, ma opinię fachowca.  – I co z tego? – śmieje się nasz informator.

Chcieliśmy porozmawiać z Nowakiem. Odmówił wypowiedzi.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama