Fot. Ewa Szyfner / Rzeszów News. Na zdjęciu Marcin Fijołek
Reklama

Kolejna „dobra zmiana” na Podkarpaciu. 30-letni Marcin Fijołek, rzeszowski działacz PiS, został wybrany na nowego szefa Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej.

Marcin Fijołek robi karierę w zawrotnym tempie. W 2014 r. po raz pierwszy został radnym Rzeszowa i od razu stanął na czele klubu PiS w Radzie Miasta. Fijołek jest też szefem partyjnej młodzieżówki w regionie rzeszowskim, był dyrektorem biura poselskiego podkarpackiego europosła PiS Tomasza Poręby, a także wicedyrektorem rzeszowskiego biura posłanki Józefy Hrynkiewicz. Także z PiS.

Jesienią 2014 r. Fijołek zaczął pracę w strukturach Podkarpackiego Urzędu Marszałkowskiego, gdzie został szefem oddziału obsługi radnych. Długo nim nie był, awansował później na stanowisko kierownika oddziału promocji marki regionu w Departamencie Promocji i Współpracy Gospodarczej Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie.

Teraz okazuje się, że Marcin Fijołek pracę w urzędzie łączy z nowym kierowniczym stanowiskiem. Fijołek, który z wykształcenia jest politologiem (studia skończył na Uniwersytecie Rzeszowskim) został właśnie szefem Podkarpackiej Regionalnej Organizacji Turystycznej. To organizacja zrzeszająca samorządy, organizacje, instytucje i firmy zajmujące się turystyką. PROT w ich imieniu koordynuje tę branżę na terenie Podkarpacia, prowadzi promocję w kraju i zagranicą, tworzy nowe i rozwija istniejące atrakcje i produkty turystyczne. 

Zmiana prezesa PROT jest zaskakująca. Przed Marcinem Fijołkiem tę funkcję od czerwca 2015 r. pełniła Alicja Wosik, była wicewojewoda podkarpacki, kiedyś związana z PSL, a potem zaprzyjaźniona z politykami PiS. Kadencja Wosik miała trwać cztery lata. Została przerwana, bo Wosik zrezygnowała ze stanowiska, które teraz objął Marcin Fijołek.

Jak to się stało? Zarząd województwa podkarpackiego, którym kieruje marszałek Władysław Ortyl z PiS, ustanowił Fijołka pełnomocnikiem województwa na walne zebranie członków PROT. To na tym zebraniu zgłoszono kandydaturę Marcina Fijołka na nowego prezesa organizacji. I Fijołek wygrał. 

– Podkarpacka turystyka musi mocno postawić na komunikację z turystą – mówi nowy szef PROT.

Fijołek zapowiada większą aktywność organizacji w internecie i mediach społecznościowych. Jego zdaniem internet jest podstawowym źródłem pozyskiwania informacji przez turystów, którzy planują wyjazdy. Marcin Fijołek twierdzi, że PROT rozpoczął także zmiany w promowaniu województwa na targach i różnego rodzaju wydarzeniach turystycznych.

– Będziemy raczej kładli nacisk na wydarzenia w miastach, z których w łatwy sposób dotrzeć na Podkarpacie, a w mniejszym stopniu skupiać się na targach, które powinny służyć głównie do rozwijania relacji dla podmiotów branżowych z województwa – tłumaczy nowy prezes PROT.

Fijołek chce, by PROT pod jego rządami oferował turystom kompleksową ofertę i w większym stopniu współpracował z branżą turystyczną. Fijołkowi zależy również na tym, by PROT zacieśniał współpracę z urzędem marszałkowskim, w którym pracuje, a także wzmacniał współpracę z regionalnymi organizacjami pozarządowymi i podmiotami zajmującymi się turystyką.

Marcin Fijołek funkcję prezesa PROT pełni społecznie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: