Zdjęcie: Youtube.com / Wilnoteka.lt
Reklama

Przemysław Tejkowski, zwolennik „dobrej zmiany”, nadal będzie rządził Polskim Radiem Rzeszów. 

Wyboru na prezesa rozgłośni we wtorek dokonała Rada Mediów Narodowych, w której dominują ludzie związani z PiS. Kandydaturę Przemysława Tejkowskiego zgłosił Krzysztof Czabański, przewodniczący rady. – Nie było innych kandydatów – słyszymy w RMN. 

W czwartek chcieliśmy porozmawiać z Czabańskim, by go zapytać, dlaczego forsował kandydaturę Tejkowskiego, ale szef RMN nie odbierał telefonu komórkowego. 

Przemysław Tejkowski prezesem Radia Rzeszów jest od lutego 2016 roku. Na stanowisku zastąpił wówczas Henryka Pietrzaka. Tejkowski ma bliskie związki z PiS, dla partii Kaczyńskiego przed laty kręcił spoty wyborcze, przyjaźni się z Joachimem Brudzińskim. 

O Tejkowskim było głośno, gdy w 2019 r. dyscyplinarnie zwolnił dziennikarkę Grażynę Bochenek. Domagał się również, by prokuratura ścigała Bochenek za to, że dopuściła na antenę opinię słuchacza, który prezydenta RP Andrzeja Dudę nazwał „figurantem”.  

Tejkowski wszystkie procesy z Grażyną Bochenek przegrał, po ostatnim procesie o mobbing radio ma byłej dziennikarce wypłacić 10 tys. zł zadośćuczynienia

Tejkowski był na liście #Misiewicze”, którą w 2016 r. opublikowała Nowoczesna. Na liście były osoby, które dostały pracę ze względu na powiązania z PiS, a nie kompetencje. Podobną listą ludzi „dobrej zmiany” publikował Newsweek. Tejkowski też na niej był. 

Przemysław Tejkowski ma 53 lata. Z wykształcenia jest aktorem, skończył krakowską Państwową Wyższą Szkołę Teatralną na Wydziale Aktorskim. W latach 2007-2011 był dyrektorem Teatru im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama