Zdjęcie: materiały organizatorów

Na scenie zobaczycie znane postaci polskiego kina: Przemysława Sadowskiego, Marcina Perchucia, Olgę Bołądź, Agnieszkę Warchulską, Szymona Bobrowskiego, Martę Ścisłowicz i Wojciecha Zielińskiego. 

W sobotę (7 maja) dwukrotnie, o godz. 16:00 i 18:30, w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie zobaczycie „Dobrze się kłamie”, spektakl wyreżyserowany przez Marcina Hycnara, oparty na włoskim filmie Paola Genovesego „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” z 2016 roku. 

– To astronomicznie zabawny spektakl o skomplikowanych relacjach międzyludzkich – zapowiada agencja artystyczna Adria Arta, organizator sobotniego wydarzenia. 

Kinowy hit został przeniesiony na deski teatru. Opowiada o 7-osobowej grupie przyjaciół, która spotyka się na kolacji, by wspólnie podziwiać zaćmienie Księżyca. Podczas kolacji Eva proponuje grę, której zasady są niezwykle proste: wszyscy odkładają na stół swoje telefony i odczytują na głos każdą otrzymaną wiadomość.

Mimo początkowych obiekcji cała grupa zgadza się na udział w zabawie. Z każdym kolejnym SMS-em okazuje się jednak, że wieloletni przyjaciele i małżonkowie tak naprawdę zupełnie się nie znają… Kto spośród przyjaciół coś ukrywa? Kto ma na koncie poważne kłamstwa, a kto tylko nieco ściemnia? 

Zwykły wieczór z przyjaciółmi zmienia się w prawdziwy sprawdzian z przyjaźni. Niektórym „ściemnianie” wyjdzie na dobre, inni całkowicie się pogrążą. Co ujawnią odczytane SMS-y i powiadomienia z Facebooka? Komediodramat dotyka problemu szczerości w relacjach damsko-męskich, jednocześnie pokazując, jak bardzo można nie znać najbliższych osób.

W spektaklu „Dobrze się kłamie” na deskach Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie zagrają: Przemysław Sadowski, Marcin Perchuć, Olga Bołądź, Agnieszka Warchulska, Szymon Bobrowski, Marta Ścisłowicz i Wojciech Zieliński. Spektakl trwa 90 minut. Bilety w cenie 80, 110, 140 i 150 zł do kupienia na stronie adria-art.pl

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama