Od najbliższego piątku (17 lipca) kierowcy mogą się spodziewać dodatkowych utrudnień rejonie skrzyżowania drogi krajowej nr 9 z drogą wojewódzką nr 869 w Rudnej Małej.

Jak poinformowała Ewa Sudoł-Sikora z Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, w rejonie prowadzonych prac ruch nadal będzie odbywał się dotychczasowym objazdem – po stronie lewej, jadąc z Rzeszowa w kierunku Głogowa Małopolskiego, pod budowanym nad krajową „9” wiaduktem.

– Dodatkowo od poniedziałku do piątku po godzinach szczytu i w soboty będzie wprowadzany ruch wahadłowy sterowany ręcznie. Kolejny etap prac prowadzonych przez wykonawcę, firmę Strabag, wymaga zajęcia jednego pasa ruchu drogi krajowej nr 9. Utrudnienia mogą potrwać do końca lipca br. – informuje Ewa Sudoł-Sikora.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Utrudnienia są związane z prowadzoną od ub. roku rozbudową drogi wojewódzkiej nr 869 (Jasionka – Rudna Mała). Po zakończeniu w listopadzie br. inwestycji, która jest podzielona na pięć etapów (obecnie trwa czwarty) droga będzie biegła równolegle do A4. Połączy węzeł Rzeszów Zachód i węzeł Jasionka. Umożliwi to łatwiejszy i bezkolizyjny dojazd z A4 i S19 do lotniska w Jasionce.

Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich przeprasza za utrudnienia i apeluje do kierowców o bezpieczną jazdę zgodnie z tymczasową organizacją ruchu.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama