Zdjęcie: ZUS

Rodzice mogą korzystać z dodatkowego zasiłku opiekuńczego do 28 marca – przypomina Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W czwartek (25 marca) eksperci rzeszowskiego ZUS udzielą w tej sprawie szczegołówych wyjaśnień. 

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje za okres, na jaki zostały zamknięte żłobki, kluby dziecięce, przedszkola, szkoły, placówki pobytu dziennego i inne placówki lub w związku z niemożnością sprawowania opieki przez nianie lub opiekunów dziennych z powodu COVID-19. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje również w razie ograniczonego otwarcia takich placówek.

Świadczenie to przeznaczone jest zarówno na opiekę nad dziećmi do 8 lat, jak i starszymi dziećmi z odpowiednim orzeczeniem o niepełnosprawności. Przysługuje ubezpieczonym rodzicom dzieci do 16 lat, które mają orzeczenie o niepełnosprawności; do 18 lat, które mają orzeczenie o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności; i do 24 lat, które mają orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W związku z dużą liczbą pytań dotyczących zasiłku, rzeszowski oddział ZUS zachęca do zadawania pytań ekspertom Zakładu. W czwartek (25 marca) będą pełnić telefoniczny dyżur od godz. 10:00 do 11:30 pod numerem: 17 858 61 85.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama