Kara co najmniej 3 lat pozbawienia wolności grozi 32-letniemu mieszkańcowi powiatu przemyskiego, który napadł na sklep i przy użyciu siekiery chciał wymusić od sprzedawczyni wino. Mężczyzna został zatrzymany i przebywa w policyjnym areszcie.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek. Około godz. 18:00 do sklepu spożywczego przyszedł klient i zażądał od sprzedającej butelki wina. Ponieważ nie miał pieniędzy, kobieta odmówiła. Wtedy mężczyzna zamachnął się trzymaną w ręce siekierą, grożąc, że jej użyje.

Na szczęście, w sklepie przebywał mąż kobiety, który wraz z dwoma innymi klientami obezwładnił napastnika i odebrał mu siekierę. Gdy agresywny mężczyzna był wyprowadzany ze sklepu, wyrwał się i wybił szybę w oknie. Świadkowie zajścia wezwali policjantów.

32-latek zdołał uciec z miejsca na chwilę przed przyjazdem patrolu. W trakcie ucieczki, wybił szyby w oknach dwóch domów. Po krótkim czasie mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do przemyskiej komendy. Tutaj okazało się, że jest pijany, badanie wykazało 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Advertisement

Wczoraj, gdy 32-latek wytrzeźwiał, usłyszał zarzut usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia. Policjanci wnioskują do prokuratury, by ta wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie mężczyzny.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama