Zdjęcie: Pixabay

Rzeszowscy Dominikanie, którzy zachorowali na COVID-19, są już zdrowi. Od poniedziałku (4 maja) ponownie w klasztorze będą odprawiane msze święte w dni powszednie. 

O wznowieniu duszpasterskiej działalności klasztoru Dominikanie poinformowali w sobotę, 2 maja. Klasztor został zamknięty dla wiernych 25 marca, gdy się okazało, że pięciu zakonników zaraziło się koronawirusem

„Czekaliśmy długo, wiele się wydarzyło w między czasie – cieszmy się chwilą powrotu, ale czas epidemii jeszcze się nie skończył, dlatego przypominamy o konieczności zachowywania wszystkich zasad bezpieczeństwa” – poinformowali Dominikanie.

Msze święte w klasztorze w dni powszednie będą od poniedziałku (4 maja) odprawiane o godzinach: 7:00, 8:00, 12:00 i 18:00. W świątyni będzie mogło się znajdować maksymalnie 75 osób. Wierni muszą zasłonić usta i nos oraz zachować 2-metrowy odstęp.

Komunię świętą będzie można przyjmować na wyciągnięte dłonie. Spowiedź w klasztorze w dni powszednie będzie się odbywać od 9:00 do 12:00 i od 15:00 do 18:00. Dominikanie przywracają chrzty, śluby i pogrzeby z zachowaniem zasad i obostrzeń epidemicznych. 

W klasztorze do odwołania nie odbywają się spotkania grup duszpasterskich. Z kolei od środy, 6 maja, swoją działalność wznawia Grupa Charytatywna św. Marcina de Porres dla osób starszych, samotnych i potrzebujących z terenu parafii, tel. +48 691 854 030.

Jak informują Dominikanie, katechezy przedmałżeńskie „4 miłości” zostaną wznowione jak tylko będzie zniesione ryzyko oraz zostaną wprowadzone nowe regulacje prawne – zakonnicy zamieszczą wówczas dodatkowe terminy katechez, pomiędzy już istniejące.

„Osoby, których katechezy zostały odwołane, poinformujemy drogą mail’ową o nowych terminach” – przekazał klasztor. 

Pod numerem +48 516 797 171 Centrum Pomocy Rodzinie Przystań udziela za darmo wsparcia psychologicznego oraz psychoterapeutycznego dla lekarzy, pielęgniarek, ratowników medycznych i wszystkich pracowników służby zdrowia. 

Intencje mszalne (indywidualne i zbiorowe) można zamawiać pod numerem: 17 860 91 41 oraz w zakrystii. W sprawach kancelaryjnych można się kontaktować się z przeorem Dominikanów, telefon: 694 480 668, e-mail: przeorrzeszow@dominikanie.pl.

„Prosimy stosować się do państwowych zasad i obostrzeń epidemicznych” – apelują zakonnicy.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama