Zdjęcie: Pixabay

Rzeszowski Inkubator Kultury oraz Estrada Rzeszowska zapraszają na „Domówkę u Janusza Halloween” – 27 października. 

To ostatnia w tym roku tematyczna „Domówka u Janusza”. Organizatorzy gwarantują mnóstwo atrakcji związanych z nadchodzącym świętem Halloween, różnorodną muzykę. To impreza przebierana. Spodziewajcie się też konkursów z nagrodami i świetnej zabawy.

„Domówka u Janusza Halloween” odbędzie się w piątek, 27 października, w siedzibie Estrady Rzeszowskiej przy ulicy Jagiellońskiej 24. Impreza rozpocznie się o godz. 20:00 i potrwa do północy. Wstęp, jak zawsze, bezpłatny. 

Tradycja Halloween wywodzi się z celtyckiego święta Samhain, oznaczającego koniec lata. Celtowie wierzyli, że jest to czas przejścia podczas którego opada zasłona oddzielająca światy żywych i umarłych.

Nazwa Halloween to skrót od „All Hallow’s Evening”, czyli nocy przed Dniem Wszystkich Świętych. Trzydniowe święto obejmuje All Hallows’ Eve (Halloween), All Saints’ Day (All Hallows’) i All Soul’s Day, trwające od 31 października do 2 listopada.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W Halloween ludzie przystrajają swoje domy – na drzwiach wieszają trupie czaszki, szkielety, pajęczyny i straszne czarownice, dodatkowo mrocznego klimatu dodają wydrążone dynie, pełniące funkcję latarni.

Wieczorem przebrane dzieciaki chodzą po domach, domagając się słodyczy i krzycząc „Trick or treat”, czyli „cukierek, albo psikus”. W wielu klubach i barach organizowane są wielkie bale przebieranców, na które przychodzą zarówno młodzież, jak i dorośli.

Halloween najhuczniej obchodzone jest w USA. 

Zdjęcie: materiały prasowe

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama