Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

– Polskim ekstremistom marzy się prokuratura tropiąca poronienia – alarmują działacze Manify Rzeszów. Dzisiaj (1 grudnia) przed rzeszowską siedzibą PiS protest przeciwko projektowi ustawy Fundacji „Pro-prawo do życia”.

1 grudnia w Sejmie rozpoczyna się pierwsze czytanie projektu ustawy zaostrzającego przepisy dotyczące aborcji. Projekt wprowadza definicję dziecka poczętego, a przerwanie ciąży ma być traktowane jak zabójstwo. Nieludzki projekt ustawy jest „dziełem” fundamentalistów katolickich z Fundacji „Pro-prawo do życia”.

Przeciwko ustawie protestują organizacje działające na rzecz praw kobiet. „Niemal całkowity zakaz aborcji to dla polskich fundamentalistów za mało. Chcą zakazu całkowitego. Chcą za przerywanie ciąży karać więzieniem” – alarmuje Manifa Rzeszów, która wspólnie z Uwaga Tu Obywatele i Akcją Socjalistyczną organizują w Rzeszowie dzisiaj protest. 

„Polskim ekstremistom marzy się prokuratura tropiąca poronienia, marzą im się kobiety odsiadujące wyroki za poronienia. Nie ma na to naszej zgody! Spotkajmy się 1 grudnia pod biurem PiS, by wyrazić nasz sprzeciw wobec kolejnych prób kontroli naszych ciał” – zachęca do udziału w proteście Manifa Rzeszów.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Protest odbędzie się przy ulicy Hetmańskiej, początek o godz. 18:00. Nie może Cię tam zabraknąć! 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama