Zdjęcie: Piotr Woroniec jr / Rzeszów News

Biżuterię, ubrania, torby, dodatki wnętrzarskie, grafikę, malarstwo kupicie podczas IV kiermaszu „Kup Sztukę”, który w sobotę i niedzielę (8-9 lipca) odbędzie się w rzeszowskim pubie „Kultura”.

Kiermasz „Kup sztukę” w „Kulturze” odbędzie się już czwarty raz, by znów skupić w jednym miejscu lokalnych twórców oraz miłośników sztuki i rękodzieła.

Zasada kiermaszu jest prosta – przy każdej edycji swoje prace prezentują wybrani, niekomercyjni twórcy. Tym razem będą to m.in. Malwina Wycina, która  ręcznie zdobi albumy, kartki i pudełka na przeróżne okazje, Katarzyna Wilk i jej własnoręcznie zrobione  kolczyki, naszyjniki oraz ozdoby na włosy, a także Ola Fluda wraz z kolażami, akwarelami, pocztówkami.

– Chcemy skupić w jednym miejscu ludzi tworzących z pasją unikatowe przedmioty. Zapraszamy wszystkich, którzy mają dość sieciówek, chińszczyzny i masowej produkcji. Doceńmy ludzi tworzących jakość wokół nas – mówi Aleksandra Czerniga, która koordynuje akcję „Kup Sztukę”.

Na kiermaszowych stoiskach znajdziemy też  ubrania, torby, dodatki wnętrzarskie, grafikę, malarstwo oraz wiele niespotykanych w sklepach drobiazgów.

W trakcie „Kup sztukę” nie zabraknie dobrej muzyki i – jak to zwykle bywa w pubie „Kultura” – dobrej atmosfery oraz smacznej lemoniady.

Pub znajduje się przy ul. Szopena 59 niedaleko Zamku Lubomirskich. To właśnie tam w sobotę i niedzielę w godz. 13:00 – 20:00 odbędzie się kiermasz. Wstęp bezpłatny.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama