Zdjęcie: Pixabay

Od 11 marca w Rzeszowie będzie można składać wnioski o dotację na usuwanie azbestu. Nabór zakończy się 25 marca 2024 roku. 

Jak poinformował Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa, w ubiegłym roku dzięki dotacjom udało się zutylizować w Rzeszowie 114,408 ton azbestu, dwa lata temu – 92,188 ton, a trzy lata temu – 158,161 ton.

– Zainteresowanie tą formą pomocy w ciągu ostatnich trzech lat utrzymuje się na podobnym poziomie. Średnio w tym okresie składano po ok. 60 wniosków rocznie – wyjaśnia Artur Gernand. 

Dofinansowaniem objęte są koszty związane z demontażem wyrobów zawierających azbest, przygotowaniem do transportu, transportem oraz unieszkodliwieniem odpadów na składowisku. 

Dotacja wynosi: 100 proc. poniesionych wydatków na demontaż, załadunek, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest, lecz nie więcej niż 800 zł brutto za tonę, lub 100 proc. poniesionych wydatków na załadunek, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest (składowanych na posesji), lecz nie więcej niż 400 zł za tonę.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Dofinansowanie może być udzielone: osobom fizycznym, wspólnotom mieszkaniowym, osobom prawnym, przedsiębiorcom, a także jednostkom sektora finansów publicznych będących gminnymi lub powiatowymi osobami prawnymi. Termin jego wykorzystania upływa przed 31 grudnia br.

Formularz wniosku o dotację na usuwanie wyrobów zawierających azbest jest dostępny w Wydziale Klimatu i Środowiska oraz w punktach informacyjnych Urzędu Miasta Rzeszowa. Ponadto formularze wniosków również można pobrać TUTAJ i TUTAJ, a klauzula informacyjna RODO jest TUTAJ.

Wnioski należy składać w Wydziale Klimatu i Środowiska Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 7, pok. nr 4 w pon., wt., czw., pt. w godz. 7:30-15:30, w środy w godz. 7:30-17:00. Wszelkie informacje związane z naborem można uzyskać pod numerami telefonów: 17 875 41 83 oraz 17 875 41 86.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama