Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Od 9 stycznia do 20 stycznia 2017 r. będzie można składać wnioski o przyznanie dotacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest na terenie Rzeszowa.

– Dotacją objęte są w całości koszty związane z demontażem wyrobów zawierających azbest, przygotowaniem do transportu, transportem oraz unieszkodliwieniem na składowisku odpadów – poinformował Maciej Chłodnicki, rzecznik prasowy prezydenta Rzeszowa.

Azbest jest niebezpieczny i może być przyczyną wielu chorób. Niestety, na dachach i fasadach budynków są nadal wyroby zawierające azbest.  Eksperci  przestrzegają przed próbą samodzielnego zdejmowania m.in. pokryć dachowych. Robiąc to samemu narażamy się na pylenie i wdychanie mikrowłókien, które są niebezpieczne dla zdrowia.

Wieloletni Program Oczyszczania Kraju z Azbestu zakłada, że do 2032 roku mamy wymienić wszystkie dachy pokryte tym szkodliwym dla zdrowia i środowiska materiałem.

W Rzeszowie będzie można otrzymać dotację na usunięcie wyrobów zawierających azbest. Wnioski będą przyjmowane od 9 stycznia do 20 stycznia. Formularz wniosku o dotację jest dostępny w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz w punktach informacyjnych Urzędu Miasta Rzeszowa. Ponadto formularz można pobrać ze strony internetowej Urzędu Miasta: www.rzeszow.pl

Wnioski należy składać w Wydziale Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miasta Rzeszowa, ul. Rynek 7, pok. nr 3 w godzinach pracy urzędu. Wszelkie informacje związane z naborem wniosków można uzyskać pod nr. tel.  (17) 875 41 83.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. To azbest jest szkodliwy Od kiedy chyba od dziś bo jak trzeba uznać chorobę zawodową to WOMP twierdzi że od azbestu nie choruje się na raka złosliwego.Pozdrowienia dla lekarz orzecznik.

Comments are closed.