Zdjęcie: Policja.pl

Jest dozór policyjny, nie ma aresztu tymczasowego wobec trzech mężczyzn, którzy są podejrzani o udział w pobiciu kilku osób nad Wisłokiem w Rzeszowie. 

Do samego zdarzenia, jak poinformowała w sobotę (20 sierpnia) rzeszowska policja, doszło 1 lipca br. około godz. 23:00 na wysokości wałów nad Wisłokiem, w pobliżu ul. Lwowskiej. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że grupa przebywających tam osób została zaatakowana przez nieznanych młodych mężczyzn. 

– Dotkliwie i bez powodu – zaznacza podinsp. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Po pobiciu, napastnicy uciekli. Pokrzywdzonym pomocy udzieliła wezwana załoga karetki pogotowia ratunkowego. Obrażenia jednej z ofiar napastników były na tyle poważne, że pobitego mężczyznę przewieziono do szpitala.

Ustaleniem sprawców zajęli się policjanci z wydziałów kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego rzeszowskiej komendy. Wytypowali trzech podejrzewanych i wstępnie ustalili ich udział w pobiciu. We wtorek policjanci zatrzymali dwóch 19-latków i 21-latka. Wszyscy są mieszkańcami Rzeszowa. Wszyscy trafili do policyjnego aresztu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Dzień później policjanci przedstawili im zarzut wspólnego pobicia pokrzywdzonych. Akta sprawy przekazali do Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie, gdzie po przesłuchaniu podejrzanych zapadła decyzja o objęciu ich policyjnym dozorem, czyli regularnym meldowaniem się w najbliższej jednostce policji.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama