Reklama

Nie wyjeżdżając z Rzeszowa, nie tracąc czasu na dojazdy, będzie można się dowiedzieć, co zrobić, by osiągnąć sukces w biznesie. Rad w piątek udzielą fachowcy z amerykańskiej Doliny Krzemowej.

Fundacja PrzeKarpacie, która zajmuje się promowaniem przedsiębiorczość, organizuje już w najbliższy piątek (12 grudnia) w Rzeszowie nową formę spotkań „PRZEpuszczalnik”. To kameralny pokaz w języku angielskim podczas którego przeprowadzane będą wideotransmisje na temat prowadzenia biznesu.

Fundacja PrzeKarpacie nawiązała współpracę z amerykańskim Uniwersytetem Stanforda, gdzie odbywają się kursy prowadzone przez ludzi związanych z firmami w Y Combinator.

Y Combinator to inkubator przedsiębiorczości w Dolinie Krzemowej w USA, który zainwestował już w ponad pół tysiąca firm. Średnia ich wartość przekracza 45 milionów dolarów.

W 2012 roku Forbes ogłosił Y Combinatora mianem najlepszego inkubatora i akceleratora. Udział w nim nadaje prestiżowy status – jest znakiem jakości przygotowania do funkcjonowania na rynku. Kursy przeprowadzane w Uniwersytecie Stanforda można zobaczyć już w internecie.

Cotygodniowe pokazy kolejnych części kursu „How to start a startup” odbywają się już w ponad 100 ośrodkach na świecie, m.in. w Krakowie. Teraz dołącza do nich także Rzeszów.

– Zorganizujemy przekazy wideo z konferencji odbywających się poza Podkarpaciem. Ułatwimy tym samym dostęp do wiedzy bez potrzeby wyjazdu, zapewniając też integrację środowiska społeczników i młodych przedsiębiorców – twierdzi Krzysztof Tańcula z Fundacji PrzeKarpacie.

Pierwsza edycja „PRZEpuszczalnika” skierowana jest do osób noszących się z pomysłem na startup – programistów, studentów. Kolejne przyciągną członków stowarzyszeń, aktywistów. Piątkowy „PRZEpuszczalnik” w Rzeszowie odbędzie się przy ul. Hetmańskiej 4/16 w sali konferencyjnej inkubatora organizacji pozarządowych.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Początek spotkania o godz. 14:00. Potrwa do 16:30.

PROGRAM

– Sam Altman’s – „Welcome, and Ideas, Products, Teams and Execution Part I”

– Dustin Moskovitz – „Why to Start a Startup”

– Sam Altman’s – „Ideas, Products, Teams and Execution Part II”

– Paul Graham, Founder, Y Combinator „Before the Startup”

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama