Kadr z filmu „W pętli ryzyka i fantazji”. Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Cztery seanse zobaczą w lutowe poniedziałki widzowie w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Klaps” w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. 

W pierwszy poniedziałek miesiąca, a więc 7 lutego, zobaczycie dramat Yvana Attala, wcześniej pokazywany na festiwalu filmowym w Wenecji. „Oskarżony” to historia młodego mężczyzny obwinionego o gwałt. W trakcie rozprawy na jaw wychodzą jednak liczne nieścisłości i pytania w sprawie zeznań, a najbliżsi bohatera zaczną zastanawiać się, czy chłopak rzeczywiście jest winny, a może sam stał się ofiarą nieprawdziwych oskarżeń? Co wydarzyło się naprawdę i czy prawda jest tylko jedna?

Jako drugi, 14 lutego, DKF wyświetli melodramat „W pętli ryzyka i fantazji”, w reżyserii Ryûsuke Hamaguchi. Film składa się z trzech nowel i każda krąży wokół kwestii przypadku. Bohaterki wciąż powracają do zakończonego romansu, błędu z przeszłości, miasteczka, w którym przeżyły pierwszą miłość. Ale to także podróż ku narastającemu poczuciu niesamowitości, bo film, który zaczyna się jak klasyczna obyczajowa historia, niespiesznie przesuwa się w stronę science fiction. 

21 lutego w „Klapsie” odbędzie się pokaz animowanego filmu dokumentalnego, którego reżyserem jest Jonas Poher Rasmussen. „Przeżyć” to historia nastolatka uciekającego z matką i rodzeństwem z ogarniętego wojną Afganistanu do Europy. To także opowieść o dorastaniu i odkrywaniu swojej seksualności. W życiu Amina dominuje poczucie straty. Musiał brutalnie wkroczyć w dorosłość i przez ponad 20 lat tłumił w sobie traumatyczne doświadczenia. Dziś, jako niespełna czterdziestolatek, odnosi sukcesy jako naukowiec i planuje ślub ze swoim długoletnim partnerem.

Na koniec, 28 lutego „Klaps” proponuje czarną komedię Daniela Brühla „Jedenaste: znaj sąsiada swego”. Daniel jest wziętym niemieckim aktorem. Mieszka w ekskluzywnym lofcie w prestiżowej berlińskiej dzielnicy, ma piękną żonę, a poukładane życie rodzinne idzie w parze z zawodowymi sukcesami. Chce zrobić kolejny duży krok w aktorskiej karierze i zagrać w popularnym amerykańskim filmie o superbohaterach. Szczegóły utrzymywanej w tajemnicy propozycji ma poznać na przesłuchaniach w Londynie. Zanim jednak dotrze na lotnisko, wstąpi na kawę do baru, gdzie spotka Bruno, i dojdzie do konfrontacji dwóch zupełnie odmiennych życiowych postaw. 

Na wszystkie filmy można kupić karnet w cenie 30 zł, bilet na każdy film z osobna kosztuje 10 zł. Każdy seans będzie się rozpoczynał o godz. 19:00. 

oprac. (la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama