Zdjęcie: Policja.pl
Reklama

Policjanci wyjaśniają okoliczności nocnego zdarzenia na rzeszowskim osiedlu Nowe Miasto. Z balkonu na piątym piętrze wypadł 20-latek. Zatrzymano 5 osób.

Komenda Miejska Policji w Rzeszowie o zdarzeniu w bloku nr 24 przy ulicy Podwisłocze została poinformowana z poniedziałku na wtorek 20 minut po północy. 

– Z balkonu na piątym piętrze wypadł 20-letni mężczyzna – mieszkaniec województwa świętokrzyskiego – mówi nam nadkom. Adam Szeląg, rzecznik KMP w Rzeszowie.

20-latek z poważnymi obrażeniami trafił do szpitala. Na razie nie wiadomo, co się wydarzyło w mieszkaniu, zanim młody mężczyzna wypadł z balkonu. 

– Ustalamy okoliczności. Zatrzymaliśmy pięć osób, które z 20-latkiem wynajmowały mieszkanie. Zatrzymaliśmy je do wyjaśnienia – zastrzega nadkom. Szeląg. 

Na razie nikomu nie przedstawiono zarzutów. Zatrzymane do wyjaśnienia osoby są obywatelami Ukrainy i Białorusi. Część z nich było pijanych, pijany był także 20-latek. 

– We wtorek na miejscu zdarzenia zostaną ponownie przeprowadzone oględziny z udziałem specjalistów z laboratorium kryminalistycznego – mówi Tomasz Kozak, szef Prokuratury Rejonowej w Rzeszowie. 

Policjanci przesłuchiwać będą także w charakterze świadków sąsiadów młodych ludzi. Poszkodowany 20-latek przebywa w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie przy ulicy Lwowskiej. Jego lekarze określają stan młodego mężczyzny jako ciężki. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: