Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News
Reklama

Dramatyczne skutki nieodpowiedzialności 14-latka. W podrzeszowskiej Racławówce wspiął się na słup energetyczny wysokiego napięcia. Chłopiec został porażony prądem. Lekarze walczą o jego życie.

We wtorek (24 sierpnia) ok. godz. 20:30 policjanci zostali poinformowani o porażeniu prądem młodego mężczyzny. Na miejscu patrol zastał załogę ochotniczej straży pożarnej z Racławówki i załogę pogotowia ratunkowego, która udzielała pomocy poszkodowanemu.

– Okazał się nim 14-latek z powiatu rzeszowskiego – relacjonuje nadkom. Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 14-latek wspiął się na słup energetyczny linii wysokiego napięcia, na podest serwisowy.

– Tam najprawdopodobniej dotknął kabla energetycznego, w wyniku czego został porażony prądem i spadł z wysokości kilku metrów. Chłopiec z poważnymi obrażeniami, zagrażającymi jego życiu, został przewieziony do szpitala – dodaje nadkom. Szeląg. 

Pracownicy Posterunku Energetycznego Rzeszów zabezpieczyli stację przesyłową. Policjanci przeprowadzili oględziny i ustalili świadków. Funkcjonariusze ustalają szczegółowe okoliczności zdarzenia.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: