Dramatyczne sceny rozegrały się w niedzielny wieczór przy ulicy Jacka Malczewskiego w Rzeszowie. Służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o wypadku, do którego doszło przed jednym z bloków.
Świadkowie informowali, że mężczyzna spadł tam z dużej wysokości prosto na ziemię.
Policja potwierdza tragiczny finał
Na miejscu natychmiast pojawiły się zaalarmowane służby ratunkowe i policja. Niestety, mimo podjętych prób, życia mężczyzny nie udało się uratować. Jak przekazała podkomisarz Magdalena Żuk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, funkcjonariusze od razu rozpoczęli czynności wyjaśniające.
– Mogę potwierdzić, że w niedzielę po godz. 20:00, policjanci pracowali na ulicy Malczewskiego w związku ze zdarzeniem dotyczącym wypadnięcia mężczyzny przez okno z dziewiątego piętra – przekazała podkomisarz Żuk.
Dramat w wieżowcu
Na miejscu przez kilka godzin pracowali policjanci i prokurator, którzy zabezpieczyli teren oraz przeprowadzili oględziny. Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy i ustalają, w jakich okolicznościach doszło do tej tragedii.
– Ciało mężczyzny zostało zabezpieczone przez prokuratora do dalszych badań sekcyjnych. Z uwagi na charakter tego zdarzenia i wstępne wykluczenie udziału osób trzecich, nie udzielamy żadnych bliższych informacji – dodała przedstawicielka rzeszowskiej policji.
Bądź na bieżąco.
Warto otworzyć się na pomoc
Informacja o śmierci mężczyzny poruszyła mieszkańców osiedla. Wielu z nich obserwowało działania służb z okien. Póki co nie jest pewne, czy w bloku przy ul. Malczewskiego doszło do nieszczęśliwego wypadku.
Ponadto jak podkreślają nie tylko policjanci, ale też specjaliści w zakresie zdrowia psychicznego, każdego może dotknąć kryzys emocjonalny lub psychiczny. Jeżeli czujesz, że potrzebujesz wsparcia, nie zostawaj z tym sam.
Pomoc można uzyskać całodobowo i bezpłatnie pod tymi numerami telefonów:
- 116 111 – Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
- 116 123 – Kryzysowy Telefon Zaufania dla Dorosłych
- 800 70 22 22 – Centrum Wsparcia dla Osób w Kryzysie Psychicznym (Fundacja ITAKA)
- 800 080 222 – Infolinia dla Dzieci i Młodzieży, Rodziców oraz Nauczycieli
W sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia natychmiast należy też dzwonić pod numer alarmowy 112.
Czytaj więcej:
Czytasz Rzeszów News? Twoje wsparcie pozwoli nam działać sprawniej.


![Ukrywał się w Bieszczadach tuż przy granicy. 37-letni oszust spędzi w więzieniu 16 lat [ZDJĘCIA] zatrzymanie poszuszkiwanego](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/poszukiwany-16-lat-wiezienia-05-218x150.png)
![Skrajnie pijany podjechał na stację paliw. Miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu [FILM] 3 promile alkoholu podkarpacie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/pijany-kierowal-oplem-218x150.png)

![Groźna kolizja. 18-latek wpadł w poślizg i uderzył w rejsowy autobus [ZDJĘCIA] kolizja autobus osobówka](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/OSP-KSRG-Fredropol-zderzenie-busa-z-osobowka-02-218x150.jpg)
![Dramatyczna walka z ogniem. Płonął budynek gospodarczy tuż obok domów [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/Pozar-budynku-gospodarczego-Narol-00-218x150.png)
![Groźne zderzenie na zaśnieżonej trasie. Jedna osoba trafiła do szpitala [ZDJĘCIA] zderzenie w zimowej aurze](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/zderzenie-bieszczady-06-218x150.jpg)
![Zima nie odpuszcza. Dostawczak z przyczepą zwisł nad rowem i zablokował drogę [ZDJĘCIA] dostawczak zablokowana droga](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/dostawczy-zablokowana-droga-05-218x150.jpg)






![Rzeszów podsumowuje rok rekordowych inwestycji. Ponad 800 mln zł na cztery kluczowe zadania [ZDJĘCIA] oczyszczalnia ścieków w Rzeszowie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/MPWiK-Rzeszow-218x150.jpg)


![Rzeszowski talent błysnął na Rajdzie Barbórka. Adrian Rzeźnik piąty w kultowych zmaganiach [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/rajd-barborka-adrian-rzeznik-materialy-prasowe5-218x150.jpg)


![Dostawczak w Jeziorze Solińskim. Internauci snują teorie – nikt nie trafił [ZDJĘCIA]](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/11/polanczyk-dostawczy-w-wodzie-06-218x150.png)

















![Rzeszów powitał rok 2026 w rytmie Straussa. Wiedeński szyk i jubileuszowe akcenty [ZDJĘCIA] Ostatnie koncert 2025 r. w Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2026/01/filharmonia-podkarpacka-finalowy-koncert-2025-608907261_1322211323274324_8482594592156467875_n-218x150.jpg)







![Rzeszów podsumowuje rok rekordowych inwestycji. Ponad 800 mln zł na cztery kluczowe zadania [ZDJĘCIA] oczyszczalnia ścieków w Rzeszowie](https://rzeszow-news.pl/wp-content/uploads/2025/12/MPWiK-Rzeszow-324x235.jpg)