Droga lotniskowa oddana do użytku. Komfortowa jazda do portu w Jasionce

7
Reklama

Ponad 21 mln zł kosztował blisko 2-kilometrowy odcinek tzw. drogi lotniskowej, który ułatwi dojazd do lotniska w Jasionce. We wtorek oddano do użytku pierwszy etap inwestycji. 

 

Droga została otwarta ok. godz. 11:00. – Pierwszy etap tzw. drogi lotniskowej odciąży  drogę powiatową, przejmując ruch z “ekspresówki” – poinformowała Ewa Sudoł-Sikora z Podkarpackiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. 

Blisko 2-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 869 łączy drogę ekspresową S19 (węzeł Jasionka) z drogą wojewódzką nr 878 (była droga krajowa nr 19). – To najkrótszy i najbardziej komfortowy dojazd z ekspresówki m.in. do lotniska, Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena i strefy ekonomicznej – twierdzi Sudoł-Sikora

Praktycznie na całej długości droga ma dwie jezdnie (po dwa 3,5-metrowe pasy ruchu w każdym kierunku), rozdzielone pasem zieleni. Rozpoczyna się rondem na węźle S19 (w okolicach stacji paliw Orion) i kończy rondem mniej więcej na wysokości pasa startowego Portu Lotniczego w Jasionce (w pobliżu stacji paliw Lotos).

W ciągu nowego odcinka drogi wojewódzkiej powstał m.in. most nad potokiem Świerkowiec, połączony z przejściem dla dużych zwierząt. Zamontowane zostały urządzenia bezpieczeństwa ruchu, oświetlenie i liczne interaktywne znaki drogowe.

Inwestycję, która kosztowała ponad 21 mln zł, wykonała firma Skanska. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

7 KOMENTARZE

  1. Jeśli coś oddaje się do użytku to powinno to w pełni funkcjonować, a dojeżdżając co dzień do pracy widzę że tam ciągle trwają jakieś prace i po jednym pasie ruchu w każdą stronę jest zablokowane, więc droga nie została jeszcze oddana> PISZCIE PRAWDE

  2. Wielka szkoda że budując wiadukt widoczny na zdjęciu nie pomyślano by zrobić go od razu z 4 pasami ruchu, po 2 w każdym kierunku, Niedługo do Rzeszowa zostanie włączony Miłocin a ruch na drodze Rzeszów – Głogów Młp. znacząco się zwiększy. Może okazać się że za jakiś czas konieczne będzie poszerzenie tej drogi do 4 pasów ruchu, tak jak to zrobiono na drodze Rzeszów -Tyczyn. Na razie ul. Warszawska ma 4 pasy ruchu tylko do obecnych granic miast, dalej jest już wąsko z niepotrzebnymi wysepkami na środku.

  3. krawęzniki na drogach dla rowerów za wysokie, droga nadaje się do ponownego remontu. Bedzie pismo wysłane w tej sprawie do zarządcy i w ramach gwarancji maja to naprawić. Sorry przepisy stanowią 0cm krawęznik na ddr, nie ma tu kompromisów

Comments are closed.