Droga lotniskowa oddana do użytku. Komfortowa jazda do portu w Jasionce

7
Reklama

Ponad 21 mln zł kosztował blisko 2-kilometrowy odcinek tzw. drogi lotniskowej, który ułatwi dojazd do lotniska w Jasionce. We wtorek oddano do użytku pierwszy etap inwestycji. 

 

Droga została otwarta ok. godz. 11:00. – Pierwszy etap tzw. drogi lotniskowej odciąży  drogę powiatową, przejmując ruch z “ekspresówki” – poinformowała Ewa Sudoł-Sikora z Podkarpackiego Zarządu Dróg w Rzeszowie. 

Blisko 2-kilometrowy odcinek drogi wojewódzkiej nr 869 łączy drogę ekspresową S19 (węzeł Jasionka) z drogą wojewódzką nr 878 (była droga krajowa nr 19). – To najkrótszy i najbardziej komfortowy dojazd z ekspresówki m.in. do lotniska, Centrum Wystawienniczo-Kongresowego G2A Arena i strefy ekonomicznej – twierdzi Sudoł-Sikora

Praktycznie na całej długości droga ma dwie jezdnie (po dwa 3,5-metrowe pasy ruchu w każdym kierunku), rozdzielone pasem zieleni. Rozpoczyna się rondem na węźle S19 (w okolicach stacji paliw Orion) i kończy rondem mniej więcej na wysokości pasa startowego Portu Lotniczego w Jasionce (w pobliżu stacji paliw Lotos).

W ciągu nowego odcinka drogi wojewódzkiej powstał m.in. most nad potokiem Świerkowiec, połączony z przejściem dla dużych zwierząt. Zamontowane zostały urządzenia bezpieczeństwa ruchu, oświetlenie i liczne interaktywne znaki drogowe.

Inwestycję, która kosztowała ponad 21 mln zł, wykonała firma Skanska. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama
Powiadom o
PD
PD

Oddali pierwszy z trzech odcinków, których oddanie w całości miało nastąpić w czerwcu…

asd
asd

haha nawet nie skumałem że to może chodzić o tamten króciutki odcinek 😀

asdf
asdf

Jeśli coś oddaje się do użytku to powinno to w pełni funkcjonować, a dojeżdżając co dzień do pracy widzę że tam ciągle trwają jakieś prace i po jednym pasie ruchu w każdą stronę jest zablokowane, więc droga nie została jeszcze oddana> PISZCIE PRAWDE

Asior
Asior

Taa żeby chociaż te ronda były turbinowe. Ale jest lepiej niż było.

Miłociniak
Miłociniak

Wielka szkoda że budując wiadukt widoczny na zdjęciu nie pomyślano by zrobić go od razu z 4 pasami ruchu, po 2 w każdym kierunku, Niedługo do Rzeszowa zostanie włączony Miłocin a ruch na drodze Rzeszów – Głogów Młp. znacząco się zwiększy. Może okazać się że za jakiś czas konieczne będzie poszerzenie tej drogi do 4 pasów ruchu, tak jak to zrobiono na drodze Rzeszów -Tyczyn. Na razie ul. Warszawska ma 4 pasy ruchu tylko do obecnych granic miast, dalej jest już wąsko z niepotrzebnymi wysepkami na środku.

heros333
heros333

krawęzniki na drogach dla rowerów za wysokie, droga nadaje się do ponownego remontu. Bedzie pismo wysłane w tej sprawie do zarządcy i w ramach gwarancji maja to naprawić. Sorry przepisy stanowią 0cm krawęznik na ddr, nie ma tu kompromisów

wincenty
wincenty

skończcie drogę do lotniska!