Zdjęcie: Pixabay.com

Mieszkańcy Rzeszowa i Trzebowniska mogą składać wnioski na zakup kolejnej partii węgla po preferencyjnych cenach. Mają na to czas do końca stycznia.

Tona węgla kosztuje 1980 zł. Surowiec pochodzi z Zakładu Górniczego Sobieski i Janina. Dostawcą jest spółka skarbu państwa Tauron Wydobycie.

Nowe zasady, kolejne wnioski

Pod koniec ub. roku zmieniły się zasady dotyczące limitów na zakup węgla z dopłatą. Wprowadzono przepisy, które zezwoliły na dzielenie zakupów przed i po nowym roku. Ale trzeba ponownie złożyć wniosek. 

I tak Rzeszów rozpoczął przyjmowanie zamówień na zakup opału z drugiej transzy. Wnioski mogą składać tylko ci, którzy są uprawnieni do dodatku węglowego.

Można to zrobić osobiście w punkcie Urzędu Miasta Rzeszowa przy ul. Langiewicza 15, w Punktach Obsługi Mieszkańców w galeriach handlowych i Punktach Informacyjnych w budynkach urzędu przy ul. Ofiar Getta 7 i Okrzei 1 (w godzinach pracy urzędu).

Dokument można także przesłać pocztą na adres: Urząd Miasta Rzeszowa, Wydział Klimatu i Środowiska, ul. Rynek 7, 35-064 Rzeszów. Trzecia możliwość to złożenie wniosku przez ePUAP – wniosek musi zawierać podpis elektroniczny, zaufany albo osobisty. Formularz jest w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Rzeszów – w wersji WORD lub PDF

– Wniosku nie można złożyć telefonicznie – informuje Bartosz Gubernat z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. Urzędnicy rozpatrują dokumenty zaraz po ich otrzymaniu. O wyniku weryfikacji wniosku, pozytywnej lub negatywnej, mieszkańcy zostaną drogą wskazaną we wniosku.

Złożenie wniosku jest bezpłatne i jest na to czas do 31 stycznia br. Urzędnicy przypominają też, że mieszkańcy Rzeszowa nie będą mogli kupić węgla za 1980 zł poza granicami miasta.

Z kolei mieszkańcy gminy Trzebownisko, którzy chcą kupić węgiel z rządową dopłatą, muszą wystąpić z nowym wnioskiem do gminy Trzebownisko o wydanie zaświadczenia na kolejny okres, czyli od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 roku.

Telefon z MPGK

Dystrybucją zajmuje się Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Rzeszowie. Pracownicy spółki skontaktują się z wnioskodawcą – w poniedziałki, wtorki i środy od godz. 8:00 do 16:00 oraz czwartki i piątki od 9:00 do 17:00 – i ustalą termin odbioru opału.

Cena 1980 zł nie obejmuje kosztów przewozu węgla. Surowiec można odebrać własnym samochodem albo umówić się na transport. Węgiel składowany jest w bazie MPGK przy al. Sikorskiego 428. Odbiór w dni powszednie: od poniedziałku do środy w godz. 8:00-16:00, w czwartki i piątki od 9:00 do 17:00. 

Węgiel można odebrać samodzielnie własnym środkiem transportu, osobiście lub przez osobę upoważnioną wskazaną we wniosku. Płacić można zarówno gotówką, jak i kartą bankomatową. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama