Zdjęcie: Anna Antoniewska / materiały prasowe

Zbiórkę niechcianych lub niepotrzebnych mebli, które pomogą w stworzeniu przyjaznej i inspirującej strefy chillout, organizuje Rzeszowski Dom Kultury.

Strefa chillout wzbogaci tegoroczną, dziewiątą już edycję festiwalu muzycznego „Reggae nad Wisłokiem – Gramy dla klimatu” – odbędzie się on 1 czerwca na rzeszowskich bulwarach. Program nie jest jeszcze znany, ale wiadomo, że będą dwie gwiazdy wieczoru: polska i zagraniczna. Jedną z nich poznamy 22 kwietnia podczas Dnia Ziemi. 

Rzeszowski Dom Kultury, który jest organizatorem „Reggae nad Wisłokiem”, od trzech lat festiwalu „grającego dla klimatu”, zachęca mieszkańców i lokalne firmy do wzięcia udziału w nowej ekologicznej inicjatywie „Drugie życie mebli”. RDK prowadzi zbiórkę niechcianych lub niepotrzebnych mebli do stworzenia przyjaznej i inspirującej strefy chillout.

– Swoją szansę na „drugie życie” zyskać mogą krzesła, stoły, pufy oraz inne domowe lub biurowe meble – zachęca Daniel Czarnota z Rzeszowskiego Domu Kultury. – Wszystko w myśl coraz popularniejszej idei „zero waste”, której celem jest bardziej świadome gospodarowanie odpadami – dodaje. 

Advertisement

Akcja „Drugie życie mebli” wpisuje się w proekologiczną misję „Reggae nad Wisłokiem”. Zgłoszenia przyjmowane są do 26 kwietnia. Trzeba wypełnić formularz, dołączyć do niego zdjęcia. Wszystkie przedmioty zostaną starannie ocenione, a wybrane meble odebrane przez RDK w dogodnym dla obu stron terminie – od 29 kwietnia do 10 maja. 

Regulamin akcji i formularz zgłoszeniowy są także na stronie: www.rdk.rzeszow.pl.

„Reggae nad Wisłokiem” jest jednym z najlepszych festiwali muzycznych w Rzeszowie.  Występują na nim czołowi przedstawiciele polskiej i międzynarodowej sceny reggae, m.in. Mesajah, Ghetto Priest, Jamal, Dark Angel, TABU, Maleo Reggae Rockers czy Sidney Polak. W 2023 roku gwiazdą festiwalu była warszawska grupa Vavamuffin.

Grafika: materiały Rzeszowskiego Domu Kultury

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama