Fot. Twitter.com / Aleksandra Dulkiewicz. Na zdjęciu Jacek Karnowski i Aleksandra Dulkiewicz

Aleksandra Dulkiewicz, prezydent Gdańska, oraz Jacek Karnowski, prezydent Sopotu, przyjadą w środę (8 lipca) do Rzeszowa, by w kampanii prezydenckiej udzielić poparcia Rafałowi Trzaskowskiemu – dowiedział się Rzeszów News. 

Wizyta Aleksandry Dulkiewicz i Jacka Karnowskiego, związanych z Koalicją Obywatelską, ma być pokazem siły samorządowców, którzy w wyborach prezydenckich opowiadają się za Rafałem Trzaskowskim. Oficjalnie politycy PO zaprzeczają jednak, by przyjazd Dulkiewicz i Karnowskiego miał związek z kampanią wyborczą. 

– Ich przyjazd jest związany z obchodami 30-lecia samorządu, rozmów o przyszłości samorządów, ich obroną. Spotkania mają mieć formułę debat z udziałem dwóch gości zewnętrznych, a także przedstawicieli lokalnych samorządów i mediów – mówi nam Zdzisław Gawlik, lider podkarpackiej PO. 

Dulkiewicz i Karnowski mają się w środę pojawić w Jarosławiu i w Rzeszowie. Nie wykluczone, że odwiedzą też podkarpackie gminy, które ostatnio dotknęły powodzie. W Rzeszowie prezydenci Gdańska i Sopotu spotkają z prezydentem Tadeuszem Ferencem, który oficjalnie poparł w drugiej turze wyborów Rafała Trzaskowskiego

Według naszych nieoficjalnych źródeł w PO, rozważany jest ponowny przyjazd do Rzeszowa Rafała Trzaskowskiego, który w stolicy Podkarpacia był 24 czerwca, na kilka dni przed pierwszą turą wyborów. – Wszystko jest możliwe – ucina Zdzisław Gawlik. – Przyjazd Trzaskowskiego jest uzależniony od tego, czy będą debaty w telewizji – słyszymy w PO. 

Andrzej Duda w Rzeszowie? 

W obozie PiS także trwają przygotowania do kolejnych wizyt Andrzeja Dudy na Podkarpaciu. W najbliższą niedzielę (5 lipca) urzędujący prezydent ma być w Nowej Dębie, gdzie w południe spotka się na Rynku z mieszkańcami. Ze źródeł w PiS wiemy też, że Andrzej Duda prawdopodobnie kampanię zakończy na Podkarpaciu, swoim bastionie.  

– Planujemy wizytę Andrzeja Dudy w Rzeszowie w piątek, 10 lipca – dowiadujemy się w PiS. – Ale nie jest to jeszcze zatwierdzone – zastrzegają nasze źródła. Inne osoby w partii mówią, że finisz kampanii wyborczej Dudy na Podkarpaciu jest dość naturalny i oczywisty. – Tu ma najwyższe poparcie – słyszymy od polityków PiS. 

– Poza tym, w Rzeszowie dobry wynik uzyskał Krzysztof Bosak – 10 procent. – Liczymy na jego wyborców w drugiej turze – mówią w PiS. Pierwszą turę wyborów prezydenckich na Podkarpaciu zdecydowanie wygrał Andrzej Duda. W naszym regionie uzyskał najlepszy wynik w Polsce – 60,69 proc. Rafał Trzaskowski zdobył 16,23 proc. głosów. 

Druga tura wyborów odbędzie się 12 lipca.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama