Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News
Reklama

Pieniądze można zdobyć na konkretne zadania, jak i całoroczną działalność. Budżet na wsparcie miejskiej kultury wynosi 1,070 mln zł.

Konrad Fijołek, prezydent Rzeszowa, podczas kampanii wyborczej obiecywał rzeszowskim artystom i ludziom kultury wsparcie. Zapowiadał, że utworzy Społeczną Radę Kultury, ale ta na razie jest w powijakach. Fijołek deklarował, że po dojściu do władzy organizatorzy kulturalnych przedsięwzięć mogą liczyć do dofinansowanie swoich pomysłów. 

– O 100 procent zwiększyliśmy budżet na wsparcie stowarzyszeń i fundacji prowadzących działalność kulturalną. Do tej pory mogły się starać o pieniądze na konkretne projekty, a teraz dotacje obejmują także ich bieżącą działalność – zwraca uwagę prezydent Fijołek. 

– Włączcie się w życie miasta i tutaj działajcie – zachęca twórców kultury Krystyna Stachowska, wiceprezydent Rzeszowa. – Kwota zaplanowana w budżecie Rzeszowa na wsparcie kultury i ochrony dziedzictwa narodowego to 1 070 000  zł – dodaje.

Miasto ogłosiło dwa konkursy. W pierwszym można otrzymać dotację na całoroczną działalność. O dotacje mogą się ubiegać m.in. niepubliczne teatry, galerie sztuki, muzycy i organizatorzy stałych wydarzeń, które promują sztukę. Maksymalnie można otrzymać 150 tys. zł. Czasu nie ma za wiele. Termin składnia wniosków upływa 21 styczna br.

Drugi konkurs ogłoszono z myślą o organizatorach konkretnych wydarzeń kulturalnych, artystycznych, edukacji i takich, które propagują szeroko rozumianą kulturę, sztukę i dziedzictwo narodowe. Minimalna kwota dotacji wynosi 5000 zł, maksymalna to 100 tys. zł. Termin składnia wniosków w tym konkursie upływa 8 lutego br. 

Więcej informacji na temat obu konkursów znajdziecie na stronie erzeszow.pl i w Biuletynie Informacji Publicznej.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama