Policjanci wyjaśniają okoliczności dwóch środowych wypadków w Rzeszowie, w których ucierpieli motocykliści. Kierowcy samochodów nie ustąpili im pierwszeństwa przejazdów.

[Not a valid template]

 

Do pierwszego wypadku doszło przed południem na ul. Krakowskiej. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca volkswagenem wymusiła pierwszeństwo i zderzyła się z motocyklistą, który z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Do drugiego wypadku w Rzeszowie doszło ok. godz. 14:00 na ul. Armii Krajowej. Kierująca renault clio skręcając z ul. Mieszka I nie ustąpiła pierwszeństwa i zderzyła się z motocyklistą. Motocyklista z urazem klatki piersiowej i barku trafił do szpitala.

Advertisement

To nie jedyne środowe wypadki na Podkarpaciu z udziałem motocyklistów. Przed godz. 13:00 w Łańcucie na ul. Pozdwierzyniec kierowca renault kangoo nie ustąpił pierwszeństwa i zderzył się z motocyklistą. Mężczyzna kierujący jednośladem z urazem miednicy został przewieziony do szpitala.

– Wstępne przyczyny wszystkich tych zdarzeń, to nieustąpienie pierwszeństwa przez kierujących samochodami – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama