Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Nawet 10 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, podejrzanym o posiadanie narkotyków i próbę wywiezienia ich do Norwegii. Zarzuty przedstawiono im w Prokuraturze Okręgowej w Rzeszowie. 

Jak poinformowała Edyta Lenart, rzecznik rzeszowskiej prokuratury, nadzorowane przez nią śledztwo prowadzone jest przez policję w Dębicy przeciwko 34-letniemu Dariuszowi B., który na co dzień mieszkał na terenie Norwegii, oraz 31-letniemu Łukaszowi T. z Wrocławia. 

Obaj mężczyźni są podejrzani o posiadanie znacznych ilości marihuany i przygotowywanie  jej przemytu do Norwegii. 28 lutego br. znaleziono przy nich ponad 3 kg marihuany. – Narkotyki zapakowane były w paczce z armaturą łazienkową, którą  sprawcy zamierzali wysłać kurierem do Norwegii – poinformowała Edyta Lenart. 

2 marca Sąd Rejonowy w Rzeszowie na wniosek Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie aresztował mężczyzn na trzy miesiące. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozi im do lat 10 lat więzienia, a za przygotowanie do nielegalnego wywozu marihuany do Norwegii kara do trzech lat pozbawienia wolności. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama