Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie
Reklama

Dwaj obywatele Ukrainy, którzy mieszkali w Rzeszowie, zostali aresztowani na trzy miesiące. Są podejrzani o oszustwa za pośrednictwem serwisu Allegro.

Do aresztu trafili: 21-letni Jegor O. i 45-letni Oleksandr O. Śledztwo w tej sprawie 28 stycznia br. wszczęła Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie. Prowadzą je funkcjonariusze wydziału do walki z cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie.

Z policyjnych ustaleń wynika, że Ukraińcy od lipca do października ub. r. oszukali co najmniej 474 osoby na prawie 470 tys. zł oraz serwis Allegro na ok. 30 tys. zł. Ukraińcy na Allegro używali dwóch kont sprzedażowych: „SalesStock” oraz „EverStock”.

Oferowali do sprzedaży m.in. miksery, kosiarki i roboty kuchenne. Klienci wpłacali pieniądze, towaru nie otrzymali. Jegor O. i Oleksandr O. są podejrzani o działanie wspólnie i w porozumieniu, w zamiarze osiągnięcia korzyści majątkowej.

Jak twierdzi prokuratura, Ukraińcy z oszustw na Allegro uczynili sobie stałe źródło dochodu. Co ważne, serwis aukcyjny zwrócił pieniądze oszukanym osobom, to Allegro będzie teraz dochodziło swoich roszczeń. Ukraińcom grozi do 15 lat więzienia. 

Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: