Wizualizacja: Materiały prasowe

Spółki „Efekt Plus” i „MasterProfi”, działające w Parku Naukowo-Technologicznym „Rzeszów-Dworzysko”, zdecydowały się powiększyć swój teren inwestycyjny i dokupiły działki budowlane.

Dla Starostwa Powiatowego w Rzeszowie, które zarządza „Dworzyskiem”, to kolejny dowód na to, że park cieszy się coraz większym zainteresowaniem przedsiębiorców, którzy dostrzegają wyjątkowo korzystne warunki do inwestowania.

Swoje działki powiększyły dwie spółki. „Efekt Plus” za prawie 2,5 mln zł dokupił teren o powierzchni 1,3 ha i w sumie jest teraz właścicielem ponad 4-hektarowego obszaru. „MasterProfi” za ok. 880 tys. zł dokupił 500 arów i obecnie zarządza terenem o łącznej powierzchni ok. 1 hektara.

– Już na etapie planowania wiedzieliśmy, że nowoczesne firmy, które tutaj powstaną, będą swoistego rodzaju lokomotywą rozwoju całego regionu. Dlatego cały teren uzbroiliśmy, wybudowaliśmy 15 km dróg i chodników, nie zapomnieliśmy o ścieżkach rowerowych. To teraz procentuje – uważa Józef Jodłowski, starosta rzeszowski. 

Twierdzi też, że „ten niepodważalny sukces powiatu niektórzy próbują dziś przypisać sobie”. – Mimo, że nie mają do tego żadnego prawa – mówi Jodłowski.

„Efekt Plus” jest liderem na rynku europejskim w produkcji folii stretch. W „Dworzysku” firma buduje zakład produkcyjny o powierzchni ok. 7000 m kw., docelowo zainstaluje cztery linie produkcyjne. Dzięki temu, spółka zatrudni dodatkowo 20 osób (obecnie ma 136 pracowników). Wartość planowanej inwestycji to 41 mln zł. 

Z kolei, „MasterProfi” w „Dworzysku” zainwestuje prawie 10 mln zł w produkcję  odkurzaczy, których odbiorcami będą m.in. duże, profesjonalne firmy sprzątające, hotele, szkoły oraz szpitale. Urządzenia spółki trafiają m.in. na rynek australijski, niemiecki i szwedzki. W laboratorium i hali magazynowo-produkcyjnej pracę znajdzie 25 specjalistów.

Zdjęcie: Materiały prasowe. „MasterProfi” w trakcie budowy

– Tego rodzaju firmy mają szczególnie ważne znaczenie dla rozwoju lokalnej gospodarki – mówi Waldemar Pijar, koordynator parku „Rzeszów-Dworzysko”. – W „Dworzysku” inwestują przede wszystkim firmy, mające dostęp do wysoko wykwalifikowanej kadry, odpowiedniego zaplecza naukowego oraz mają możliwości wdrażania nowatorskich rozwiązań – dodaje. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Przykładowo „Efekt Plus” zainstalował największą na świecie linię technologiczną do produkcji folii stretch, na której produkowany jest nowy produkt Efekt Stretch+ chroniony międzynarodowym znakiem patentowym.

Firma zamierza teraz uruchomić produkcję innych produktów z branży przetwórstwa tworzyw sztucznych, które będą wynikiem kolejnych prac badawczo-rozwojowych prowadzonych przy współudziale jednostek naukowo-rozwojowych oraz laboratoriów światowych koncernów.

„MasterProfi” ma zaś zespół osób posiadających wieloletnie doświadczenie w zarządzaniu projektami związanymi z wdrażaniem nowych produktów, w tym finansowanych za pieniądze Unii Europejskiej. Firma planuje nowoczesne Centrum Badawczo-Rozwojowe – skonstruuje trzy nowe typy odkurzaczy z profesjonalnym systemem filtracji.

Park „Rzeszów-Dworzysko”

Park „Rzeszów-Dworzysko” ma ponad 83 ha. Jest w pełni uzbrojony, znajduje się blisko autostrady A4, drogi ekspresowej S19, lotniska Rzeszów-Jasionka oraz magistrali kolejowej E30 Niemcy – Polska- Ukraina. Do tej pory na terenie „Dworzyska” zainwestowało 18 przedsiębiorstw. Docelowo, pracę znajdzie tutaj ok. 3000 osób.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama