Zdjęcie: Google Maps

Urzędnicy otworzyli oferty w przetargu na rozbudowę skrzyżowania ulic Lwowskiej z Mieszka I w Rzeszowie. Są dwie oferty, jedna wyższa od drugiej.

– Na razie analizujemy oferty pod kątem formalnym. Trzeba sprawdzić czy są prawidłowe, za kilka dni zapadnie decyzja co dalej – mówi Artur Gernand z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa. 

Urzędnicy planowali przeznaczyć na tę inwestycję prawie 3,9 mln zł. Do przetargi zgłosiły się dwie firmy. Pierwsza oferta przewyższała kwotę jaką zakładało miasto o 1,6 mln zł, druga o ponad 2,8 mln zł. W takiej sytuacji miasto może poszukać dodatkowych pieniędzy w budżecie albo powtórzyć przetarg.

O rozbudowę skrzyżowania w pobliżu restauracji McDonald’s apelowali do władz Rzeszowa mieszkańcy os. Mieszka I. Twierdzą, że wyjazd z ul. Mieszka I i skręt w lewo w ul. Lwowską jest trudny, sytuację poprawi natomiast sygnalizacja świetlna.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Zakres prac obejmie także zmianę geometrii skrzyżowania, przebudowę ul. Mieszka I na długości 120 m, w tym budowę chodnika oraz ścieżki pieszo-rowerowej. 

Częścią inwestycji będzie też przebudowa ok. 270-metrowego odcinka ul. Lwowskiej, na którym powstaną ścieżki pieszo-rowerowe, przebudowa zatok autobusowych oraz sieci podziemnych. Do tej pory ratusz planował, że inwestycja będzie gotowa na przełomie wiosny i lata przyszłego roku.

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama