Zdjęcie: Policja.pl

Tragicznie rozpoczął się listopadowy weekend. Na podkarpackich drogach pod kołami samochodów zginęły dwie osoby. Policja apeluje do użytkowników dróg o ostrożność.

Do tragicznych wypadków doszło w czwartek wieczorem i piątkową noc w Tarnobrzegu oraz w Kołaczycach w powiecie jasielskim. Wypadek w Tarnobrzegu wydarzył się ok. godz. 19:00 przy ul. Bema.

– Kierujący oplem vectra potrącił idącego poboczem pieszego. Mężczyzna zmarł wskutek doznanych obrażeń. Policjanci ustalają tożsamość zmarłego. 21-letni kierowca opla był trzeźwy – poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie.

Do wypadku w Kołaczycach doszło ok. godz. 3 w nocy. Na ul. Wiejowskiego kierujący toyotą avensis potrącił przechodzącego przez jezdnię pieszego. 41-letni mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. 46-letni kierowca toyoty był trzeźwy.

Policjanci apelują do wszystkich użytkowników dróg o ostrożność i rozwagę.

– Jesień to czas, kiedy warunki na drogach są zdecydowanie gorsze. Jezdnia jest śliska, co sprawia, że droga hamowania zdecydowanie się wydłuża – twierdzą funkcjonariusze.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Wcześnie zapadający zmrok, również nie ułatwia jazdy kierowcom. – Dlatego najważniejsza jest rozwaga i ostrożność. Nie przeceniajmy swoich umiejętności, nie szarżujmy, a przede wszystkim jedźmy z rozsądną prędkością – apelują policjanci.

Także piesi powinni zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo. Poruszajmy się chodnikiem, a tam gdzie go nie ma, poboczem – po właściwej stronie drogi.

– Przechodźmy w miejscach wyznaczonych i w żadnym wypadku, nie wchodźmy na jezdnię zza przeszkody, czy tuż przed nadjeżdżającym pojazdem. Zadbajmy o to, aby być widocznym – dodają funkcjonariusze.

Piesi muszą także pamiętać o odblaskach. Warto mieć w dłoni także latarkę.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama