Fot. Maciej Brzana / Rzeszów News. Na zdjęciu księga kondolencyjna wystawiona w ratuszu
Reklama

W związku ze śmiercią Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, w Rzeszowie w czwartek i piątek będzie obowiązywała żałoba.  

Decyzję o wprowadzeniu żałoby podjął Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, który poprosił, aby w tym czasie odwołano zaplanowane imprezy. Z kolei w sobotę (19 stycznia) będzie obowiązywała żałoba narodowa.

Tego dnia w kościele farnym w Rzeszowie o 12:00 planowana była msza święta za duszę Pawła Adamowicza. Jak po południu poinformowała Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa, doszło jednak do zmiany godziny i miejsca mszy. Odbędzie się ona w katedrze rzeszowskiej o 18:00. 

Do udziału w mszy zaprasza Tadeusz Ferenc. „Naszą odpowiedzią wobec tej wielkiej, trudnej do wyobrażenia tragedii niech będzie wyciszenie i modlitwa” – napisał prezydent Rzeszowa, który sam weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych. Rozpoczną się one w sobotę o 12:00 w gdańskiej katedrze.

W Rzeszowie mieszkańcy do piątku mogą się wpisywać do księgi kondolencyjnej. Księga wystawiona jest na półpiętrze ratusza od 7:30 do 18:00. W sobotę w Rzeszowie nie odbędą się uroczystości związane z 665. urodzinami Rzeszowa. Uroczystości przeniesiono na 27 stycznia

Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek po południu w szpitalu. Lekarzom nie udało się uratować życia prezydenta Gdańska, który dzień wcześniej, podczas gdańskiego 27. Finału WOŚP, został trzykrotnie ugodzony nożem przez 27-letniego mężczyznę. 

Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był przez ponad 20 lat. We wtorek Tadeusz Ferenc skierował kondolencje dla rodziny Pawła Adamowicza.  

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

7 KOMENTARZE

  1. Ale to przecież TVN pokazywał jak się Owsiak świetnie bawił, ja tam w TVP Owsiaka nie widziałem. I o ile rozumiem, że Gdańsk może miec żałobę to po co ona w Rzeszowie????

  2. Panie (Pani) ktosik, czy naprawdę wierzy Pan (Pani) w to co mówi TVPiS? Czasem trzeba zajrzeć też do innych mediów, żeby mieć pełny opis sytuacji, a nie tylko wierzyć w propagandę.

  3. ale Ty też na co dzień nie wspominasz wszystkich ofiar wypadków i zabójstw, nie zapalasz znicza itp. Nie obchodzi Cię śmierć anonimowego człowieka.
    Ten człowiek nie był anonimowy, był znany i szanowany i zginął w wyjątkowych okolicznościach. to daje podstawy do żałoby narodowej

  4. Ale nie każdego dnia na scenę wbiega człowiek cytując dokładnie to co od 3 lat powtarza non stop telewizja (wszystko przez platformę) po czym szlachtuje na oczach ludzi i kamer prezydenta pół milionowego miasta.

  5. Owsiak imprezował po napadzie i mu atak nie przeszkadzał, bawił, tańczył i śpiewał gdy facet umierał, to po co w Rzeszowie ma być żałoba?

  6. Każdego dnia umiera setki zwykłych ludzi, w wypadkach, samobójstwach, morderstwach… czy to nie są Polacy? Dlaczego nie ma po nich żałoby? Bo nie są ze świecznika!? Politycy, wy nędzne zakłamane gnoje!

Comments are closed.