Fot. Maciej Brzana / Rzeszów News. Na zdjęciu księga kondolencyjna wystawiona w ratuszu

W związku ze śmiercią Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, w Rzeszowie w czwartek i piątek będzie obowiązywała żałoba.  

Decyzję o wprowadzeniu żałoby podjął Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa, który poprosił, aby w tym czasie odwołano zaplanowane imprezy. Z kolei w sobotę (19 stycznia) będzie obowiązywała żałoba narodowa.

Tego dnia w kościele farnym w Rzeszowie o 12:00 planowana była msza święta za duszę Pawła Adamowicza. Jak po południu poinformowała Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa, doszło jednak do zmiany godziny i miejsca mszy. Odbędzie się ona w katedrze rzeszowskiej o 18:00. 

Do udziału w mszy zaprasza Tadeusz Ferenc. „Naszą odpowiedzią wobec tej wielkiej, trudnej do wyobrażenia tragedii niech będzie wyciszenie i modlitwa” – napisał prezydent Rzeszowa, który sam weźmie udział w uroczystościach pogrzebowych. Rozpoczną się one w sobotę o 12:00 w gdańskiej katedrze.

W Rzeszowie mieszkańcy do piątku mogą się wpisywać do księgi kondolencyjnej. Księga wystawiona jest na półpiętrze ratusza od 7:30 do 18:00. W sobotę w Rzeszowie nie odbędą się uroczystości związane z 665. urodzinami Rzeszowa. Uroczystości przeniesiono na 27 stycznia

Paweł Adamowicz zmarł w poniedziałek po południu w szpitalu. Lekarzom nie udało się uratować życia prezydenta Gdańska, który dzień wcześniej, podczas gdańskiego 27. Finału WOŚP, został trzykrotnie ugodzony nożem przez 27-letniego mężczyznę. 

Paweł Adamowicz miał 53 lata, prezydentem Gdańska był przez ponad 20 lat. We wtorek Tadeusz Ferenc skierował kondolencje dla rodziny Pawła Adamowicza.  

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama