Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

„Jego nagłe odejście, w niezwykle tragicznych okolicznościach, napełniło wszystkich ludzi dobrej woli ogromnym żalem i niewypowiedzianym smutkiem” – napisał w jednym z kondolencyjnych listów Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Listy kondolencyjne od Tadeusza Ferenca powstały na skutek śmierci Pawła Adamowicza, prezydenta Gdańska, któremu 27-letni mężczyzna w niedzielny wieczór podczas gdańskiego 27. Finału WOŚP zadał trzy śmiertelne ciosy nożem. 

W poniedziałek kondolencje dla rodziny Pawła Adamowicza wystosowały władze Podkarpacia, a wieczorem na rzeszowskim Rynku mieszkańcy złożyli znicze pod portretem prezydenta Gdańska. We wtorek kondolencje dla najbliższych Pawła Adamowicza i mieszkańców Gdańska wystosował Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

W liście do Magdaleny Adamowicz, żony Pawła Adamowicza, a także ich córek – Antoniny i Teresy – Tadeusz Ferenc napisał, że „nagłe odejście” Pawła Adamowicza „napełniło wszystkich ludzi dobrej woli ogromnym żalem i niewypowiedzianym smutkiem”. „To jest trudne do wyobrażenia, to się nigdy nie powinno zdarzyć” – napisał Tadeusz Ferenc.

Prezydent Rzeszowa podkreślił także, że żadne słowa nie ukoją bólu po stracie ukochanej osoby. Oddał Pawłowi Adamowiczowi „najwyższy hołd i najgłębszy szacunek jako Człowiekowi wielce zasłużonemu dla polskiego samorządu”. Tadeusz Ferenc nazwał Pawła Adamowicza „znakomitym Włodarzem Miasta Gdańska”, który „wytrwale zabiegał o jego rozwój, a przez to budował wizerunek nowoczesnej i zawsze otwartej na świat Polski”.

Tadeusz Ferenc zapamięta Pawła Adamowicza, jako osobę o dobrym sercu, łagodnym usposobieniu i niezwykłej pogodzie ducha. „Rozmowa z Nim wszystkich napełniała optymizmem i energią do działania dla wspólnego dobra” – podkreślił prezydent Ferenc. 

Tadeusz Ferenc skierował także list z kondolencjami do mieszkańców Gdańska. „Wiem, jakim uznaniem i estymą darzyliście Pana Prezydenta, jak wielkim cieszył się wśród Was autorytetem” – napisał prezydent Rzeszowa, który jest przekonany, że Paweł Adamowicz już znalazł miejsce „w panteonie najwybitniejszych Polaków”.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama