Reklama

Dermokonsultacje, porady zdrowotne, dietetyczne oraz badania słuchu, skóry twarzy i włosów, a także pomiar BMI i tkanki tłuszczowej – to wszystko w czwartek (3 listopada) w Rzeszowie za darmo będzie można wykonać w specjalnym autobusie. I to nie wszystko. 

Do Rzeszowa przyjadą cztery autobusy: ogólny autobus zdrowia, a także spirobus, kardiobus i osteobus. Pierwszy stanie w czwartek (3 listopada) przy al. Piłsudskiego 34.

Od godz. 10:00 do 18:00, będzie można dokonać bezpłatnych badań profilaktycznych bez konieczności długiego oczekiwania na termin wizyty.

W specjalnym autobusie chętni skorzystają z dermokonsultacji, porad zdrowotnych, dietetycznych oraz badania słuchu, skóry twarzy i włosów, a także dokonać pomiaru BMI i tkanki tłuszczowej. Porady dietetyczne, pomiar BMI oraz tkanki tłuszczowej będą dostępne od 12:00 do 17:00.

– Skorzystanie z tego typu porad jest istotne, ponieważ nasze społeczeństwo zaczyna być otyłe. Warto zatem wiedzieć, jak zapobiec tej przypadłości i jak ją leczyć, gdy już trzeba się z nią borykać – mówi Natalia Cygan z fundacji Ziko dla Zdrowia, która jest organizatorem trwającego Mobilnego Miesiąca Zdrowia.

– Dzięki poradzić dermatologicznym można się z kolei dowiedzieć, jak sobie poradzić nie tylko z trądzikiem, ale też z różnego rodzaju podrażnieniami, łuszczycą czy nawet łupieżem – dodaje Cygan.

Natomiast w kardiobusie (czwartek), spirobusie (czwartek), osteobusie (piątek) przy ulicy Grunwaldzkiej 17 specjaliści bezpłatnie wykonają analizę wieku serca, badanie kości oraz spirometrię.

– Wykonanie tego typu badań zalecane jest szczególnie osobom, które ukończyły 40. rok życia, ponieważ one znajdują się w tzw. grupie ryzyka. Jednakże spokojnie mogą je wykonać również osoby młodsze – informuje Natalia Cygan.

Badania w specjalistycznych autobusach będzie można przeprowadzić od 10:00 do 18:00. – Nasza inicjatywa cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, dlatego też można umawiać się na konkretną godzinę telefonicznie, ponieważ nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że pacjent zostanie od razu przyjęty prosto z ulicy – wyjaśnia Natalia Cygan.

Rejestracji można dokonać pod numerem: 12 687 57 90.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

Comments are closed.