Reklama

19 i 20 lutego (środa, czwartek) WSIiZ zaprasza na bezpłatne warsztaty w ramach Dni Kariery z Informatyką. Poprowadzą je przedstawiciele firm Cisco, Microsoft i MobiTouch. Udział w wydarzeniu będzie też okazją do otrzymania pracy u gigantów IT.

Warsztaty odbędą się w sali RA 53 w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie i rozpoczną się o godzinie 11:00. 19 lutego będą to 45-minutowe zajęcia z przerwami. W programie przygotowanym przez przedstawicieli Cisco są: “Cisco technology presentation (modern world of technology)” – Vahid Ghafori, “Recruitment process from the inside – CV, LinkedIn, Telephone Interviews” – Andriy Kerez, “Roles at Cisco – who we are looking for?” – Andriy Kerez, “Cisco as an Employer” – Vahid Ghafori.

O godzinie 14:15 rozpocznie się część nieformalna, podczas której uczestnicy będą mogli się posilić, zadawać pytania oraz otrzymać drobne gadżety i skorzystać z porad specjalistów.

20 lutego każde zajęcia będą trwały godzinę. Spotkanie otworzą prelegenci Microsoft: Katarzyna Tokarz – CEE Talent Acquisition Manager oraz Marcin Kurnik – CEE Services Recruiter, którzy wygłoszą wykład „Kariera w Microsoft Polska – możliwości dla studentów i absolwentów”. Następnie swoje prezentacje przedstawią pracownicy MobiTouch: Grzegorz Wlazło – Graphic Designer – „Podstawy tworzenia grafiki do gier” oraz Ivan Mazur – Game Developer – „Podstawy tworzenia gier w środowisku Unity”.

Dni Kariery z kierunkiem informatyka to nie tylko zdobywanie wiedzy. W przerwach pomiędzy spotkaniami w holu głównym uczelni przy ul. Sucharskiego 2 w Rzeszowie wszyscy chętni zagrają w gry na konsoli Xbox Kinect. Stoisko przygotowała firma MobiTouch, założona przez studentów informatyki w WSIiZ, autorów wielokrotnie nagrodzonej gry „Freddy”.

Podczas obu dni każdy chętny będzie mógł również porozmawiać z pracownikami Biura Karier WSIiZ na temat pracy w branży IT i konkretnych ofert pracy. Będzie także można skorzystać z porad specjalistów dotyczących odpowiedniego przygotowania dokumentów aplikacyjnych.

Udział w warsztatach oraz porady specjalistów są bezpłatne. Na wszystkie spotkania trzeba będzie się jednak zarejestrować. Wystarczy wypełnić formularz na stroniewww.formularz.wsiz.pl/informatyka.

Dni Kariery z kierunkiem informatyka przybliżą obecnym możliwości zatrudnienia w branży IT, a firmy Microsoft oraz Cisco będą także szukać pracowników. Obecnie studia na kierunku informatyka to gwarancja atrakcyjnej, pewnej i dobrze płatnej pracy. Z tych powodów Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie wybrała ten właśnie kierunek, by przeprowadzić dodatkową rekrutację. Nie trzeba czekać do października, aby rozpocząć studia na informatyce II stopnia. Podania można składać do 25 marca, a studia rozpoczną się wiosną. Prowadzony jest nabór zarówno na studia stacjonarne (zajęcia będą prowadzone w godzinach popołudniowych), jak i niestacjonarne.

redakcja@rzeszow-news.pl

 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: