Zdjęcie: Materiały prasowe

Drugie miejsce na świecie w triathlonie zajęła dr Bożena Jaskowska, dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego, podczas Mistrzostw Świata Challenge Family, które na początku czerwca odbyły się w Samorin na Słowacji. 

Mistrzostwa w triathlonie na dystansie średnim (1,9 km pływania, 90 km jazdy rowerem i półmaraton do przebiegnięcia) odbyły się 3 czerwca. Dr Bożena Jaskowska zajęła drugie miejsce, zdobywając tym samym tytuł Wicemistrzyni Świata wśród amatorów w swojej kategorii wiekowej (triathoniści „zawodowi” mają oddzielną klasyfikację).

– To mój największy dotychczasowy sukces w sportowej przygodzie – cieszy się dr Jaskowska, która triathlon uprawia od czterech latach. 

Na swoim koncie ma m.in. ukończone zawody na dystansie IRONMAN (3,8 km pływania, 180 km rower i maraton – 42,2 km), gdzie właśnie zdobyła kwalifikację na Mistrzostwa Świata w Samorin na dystansie średnim, a także wiele innych zawodów na krótszych dystansach.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Moim sportowym marzeniem jest uzyskanie kwalifikacji na Mistrzostwa Świata na dystansie IRONMAN, które corocznie odbywają się na Hawajach, w miejscu, gdzie narodził się triathlon – dodaje dr Bożena Jaskowska. 

– Miło wiedzieć, że ludzie, z którymi spotykamy się w pracy, na zajęciach, czy na ulicy mają piękne pasje i realizują marzenia – podkreśla dr Maciej Ulita, rzecznik Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Zdjęcie: Materiały prasowe

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama