Fot. Krystian Madejski / Materiały prasowe
Reklama

Dr Bożena Jaskowska, dyrektor Biblioteki Uniwersytetu Rzeszowskiego, w minioną sobotę (18 sierpnia) uzyskała kwalifikację do zawodów Ironman w kolebce tego sportu – na Hawajach.

– Nie przypuszczałam, że opowiem o tym jeszcze w tym roku, ale udało się! Niemożliwe stało się możliwe – na zawodach Ironman Kalmar w Szwecji uzyskałam kwalifikację na Mistrzostwa Świata Ironman w Kona – cieszy się dr Bożena Jaskowska. 

Droga do kwalifikacji wiodła przez 3800 m pływania, 182 km jazdy rowerem i 42,2 km biegiem. Dr Bożena Jaskowska uzyskała czas 10 godz. i 39 min. – o pół godziny szybciej niż rok temu. Dyrektor Biblioteki UR zajęła 4. miejsce w swojej kategorii wiekowej.

–  13 października 2018 r., w dzień moich 40. urodzin, będę z dumą reprezentowała nasz kraj podczas 40. jubileuszowej edycji Mistrzostw Świata na wyspie Kona na Hawajach – dodaje dr Jaskowska. Dokładnie 40 lat temu, na wyspie Kona, komandor John Collins zorganizował zawody na wspomnianym dystansie, wzięło w nich udział 15 żołnierzy, na metę dotarło 12. 

Ironman to mordercze zawody. Kluczem do ich ukończenia, oprócz bardzo dobrego przygotowania fizycznego, jest tzw. mocna głowa, odporność na ból, umiejętność zwalczania kryzysów, które pojawiają się podczas tych kilkunastu godzin oraz pozytywne myślenie i wiara w siebie.

Bardzo ważne jest również odpowiednie rozłożenie sił i dobra strategia żywieniowa, która zapewni organizmowi niezbędną energię do tak długotrwałego wysiłku.

Zdjęcie: Materiały prasowe

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

6 KOMENTARZE

  1. Co za impertynencka odpowiedź. Co złego byłoby w tym, że Biblioteka byłaby czynna dłużej, niż obecnie? I ta sugestia przenosin do Warszawy. Żenada.

  2. To dlatego biblioteka Ur wiecznie zamknięta mimo że pozatrudnianych tam jest ludzi jakby tam było co do roboty… kabaret tam jest taki że głowa boli. Siedzą ludzie i seriale oglądają A jak tylko jest okazja to albo zamknięte albo skrócone godziny otwarcia. Stolica innowacji rzekomo…W Warszawie BUW jest czynny cała dobę nieraz A u nas w sierpniu nie uswiadczysz nikogo…

Comments are closed.