Pijany mężczyzna ukradł sprzed jednej ze szkół rower, po chwili go zwrócił i ukradł następny, a także próbował zabrać kolejny. Złodzieja zatrzymał dyrektor szkoły.

W piątek z terenu szkoły w Nisku został skradziony jeden z rowerów należących do ucznia. Całe zajście widziała higienistka szkolna. Kobieta o kradzieży poinformowała dyrektora. Powiadomiono również policję.

Dyżurny komendy przekazał policjantom informację o kradzieży. Już po chwili jeden z patroli w okolicach szkoły zauważył skradziony rower. Jak się okazało, sprawca chwilę wcześniej porzucił go, natomiast do szkoły wrócił po następny. Został zauważony przez personel szkoły i zatrzymany przez dyrektora.

36-letni mężczyzna był kompletnie pijany. Miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto posiadał sądowy zakaz jazdy rowerem. Policjanci zatrzymali mężczyznę.

Analiza monitoringu ujawniła kolejne okoliczności zajścia. Kilka minut po pierwszej kradzieży 36-latek wrócił, oddał rower i wziął następny. Potem porzucił go i wrócił się pod szkołę z zamiarem trzeciej kradzieży. Tym razem został zatrzymany przez dyrektora szkoły i oddany w ręce policjantów.

Zatrzymany mężczyzna próbował ukraść trzy rowery w ciągu kilkunastu minut.

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama