Fot. Youtube.com / Helios Polska. Na zdjęciu kadr z filmu "Gniazdo"
Reklama

Wielbiciele kina i pofilmowych dyskusji mają powody do świętowania. 8 marca działalność wznowi Dyskusyjny Klub Filmowy “Klaps”. 

DKF “Klaps”, który działa w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie (ul. Okrzei 7), wznawia działalność po pandemicznej przerwie. Seanse filmowe z prelekcjami i pofilmowymi dyskusjami wrócą w najbliższy poniedziałek. W programie na marzec znalazły się filmy: “Bądź sobą, czyli nieopowiedziana historia Alice Guy-Blache”, “Gniazdo”, “Tylko zwierzęta nie błądzą” i “Ojciec”. 

Projekcje odbywają się co poniedziałek – o godz. 19:00. Karnety miesięczne na cztery filmy kosztują 30 zł, a pojedyncze wejściówki – 10 zł. Przypominamy, że karnety z listopada ubiegłego roku, kiedy to z powodu obostrzeń DKF “Klaps” zawiesił działalność, zachowały swoją ważność.

Na 8 marca “Klaps” zaplanował pokaz filmu “Bądź sobą, czyli nieopowiedziana historia Alice Guy-Blache” w reż. Pameli B. Green. To trzymający w napięciu dokument o kobiecie, która na zawsze zmieniła historię X Muzy.

Jako drugi klub zaprezentuje film “Gniazdo” w reż. Seana Durkina – znakomity thriller o małżeństwie, którego pozornie idealne życie zamienia się w spiralę sekretów i kłamstw. Jego gwiazdami są Jude Law i Carrie Coon. 

22 marca wyświetlony zostanie film “Tylko zwierzęta nie błądzą” w reż. Dominika Molla, którego scenariusz oparty jest na bestsellerowej powieści kryminalnej autorstwa Colina Niela wydanej w 2017 roku. Opowiada o zagadkowym zaginięciu pewnej kobiety i pięciorgu nieznajomych, którzy zostają uwikłanych w tajemnicę wykraczającą daleko poza granice małego miasteczka we francuskich górach.

Ostatnią propozycją klubu na marzec jest “Ojciec” reżyserskiego duetu Kristiny Grozevy i Petara Valchanova. Film mówi o kruchości i zarazem sile rodzinnych więzów, jednostkowym podejściu do żałoby, wreszcie o absurdach, jakie czekają na ojca i syna. To kameralne, intymne, ciepłe kino.

Zdjęcie: Materiały DKF “Klaps”

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: