Zdjęcie: Paweł Olearka / Teatr im W. Siemaszkowej
Reklama

Masz ochotę porozmawiać z twórcami i aktorami spektaklu „Ermida albo Królewna pasterska”? Przyjdź do rzeszowskiej “Siemaszki” na Dyskusyjny Klub Teatralny.

W środę (5 lutego) po spektaklu „Ermida albo Królewna pasterska” (spektakl o godz. 18:00, bilety w cenie 50 zł można kupić w kasie teatru) odbędzie się kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Teatralnego.

Tym razem rozmowa będzie dotyczyła pierwszej realizacji Sceny Dworskiej Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Z widzami spotkają się: reżyser „Ermidy…” Jan Nowara, scenografka Marzena Wodziak oraz aktorzy. Spotkanie poprowadzi dziennikarz Polskiego Radia Rzeszów, Adam Głaczyński.

„Ermida albo Królewna pasterska” to sielankowa „komedyja” z 1664 roku pióra Stanisława Herakliusza Lubomirskiego – magnata, obok Wacława Potockiego zaliczanego do najwybitniejszych pisarzy polskich XVII wieku. W jednym ze swoich najsłynniejszych dzieł przedstawił Arkadię, która jest nie tylko przedmiotem tęsknych marzeń, ale i źródłem wiedzy o prawach rządzących ludzką naturą.

Tytułowa Ermida, doznając miłosnego zawodu, postanawia opuścić dwór i wraz ze swą towarzyszką Laurellą udać się na wieś będącą (w jej przekonaniu) krainą szczęśliwości. Nie wie jednak, że nawet w wyidealizowanym świecie więcej waży samo dążenie do szczęścia niż jego osiągnięcie. Człowiekiem targają namiętności, które wiodą bezustanny bój z rozumiem i wcale niełatwo je poskromić.

Do udziału zaproszeni są także ci, którzy widzieli spektakl wcześniej, a chcieliby porozmawiać na jego temat (przewidywany czas rozpoczęcia spotkania to godz. 19:30).

Cena biletu wstępu na spotkanie DKT to 1 zł!

oprac. (jg)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: