Zdjęcie: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Przeworsku

36 dzieci z podkarpackich rodzin poszkodowanych wskutek ostatniej powodzi wyjedzie na kolonię do Wisły na Śląsku. Z taką inicjatywą wyszła Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda.

Wyjazd kolonijny przygotowują wspólnie – Kancelaria Prezydenta RP oraz województwo podkarpackie przy wsparciu wojewody podkarpackiego.

Z inicjatywą organizacji letniego wypoczynku dla najmłodszych wyszła Pierwsza Dama RP Agata Kornhauser-Duda, która zaprosiła dzieci z Podkarpacia do rezydencji prezydenta RP w Wiśle. Będą tam przebywać od 25 lipca do 1 sierpnia pod opieką wykwalifikowanej kadry wychowawców.

– Cieszy mnie, że dzieci powodzian z Podkarpacia będą miały zapewniony letni wypoczynek w tak urokliwym miejscu, jakim jest Wisła. Mam nadzieję, że spędzą tam piękne chwile, które pomogą im zapomnieć o traumie, gdy ich rodziny wskutek niszczycielskiej siły żywiołu często potraciły dorobek całego życia – mówi Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki.

– To właśnie dzieci najbardziej teraz potrzebują wypoczynku, oderwania się od problemów dnia codziennego – dodaje. 

Na miejscu, na dzieci czeka będzie mnóstwo atrakcji, m.in. spotkanie ze służbami mundurowymi – ze Strażą Pożarną, Policją i GOPR-em, a także wycieczki w okolicach Wisły. 

Kancelaria Prezydenta RP zapewni całej grupie nocleg wraz z wyżywieniem, a pozostałe koszty (transport, ubezpieczenie, materiały do zajęć dla dzieci oraz wynagrodzenie opiekunów i kierownika kolonii) zostaną pokryte przez województwo podkarpackie.

Dodatkowo, marszałek Władysław Ortyl zwrócił się z prośbą do potencjalnych sponsorów o zakup wyprawek dla dzieci, a w urzędzie marszałkowskim i Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej w Rzeszowie zorganizowano zbiórkę pieniędzy wśród pracowników, mającą wesprzeć to cenne przedsięwzięcie.

Dzieci, które wyjadą na letni wypoczynek pochodzą z terenów, które w szczególny sposób ucierpiały podczas czerwcowej i lipcowej powodzi na Podkarpaciu, w tym z gmin: Jasło, Jasienica Rosielna, Jawornik Polski, Łańcut oraz miasta Jasło, jak również z miasta i gminy Kańczuga.

Organizatorem wypoczynku dla dzieci będzie Szkolne Schronisko Młodzieżowe w Czudcu, które wchodzi w skład Podkarpackiego Zespołu Placówek Wojewódzkich w Rzeszowie.

Oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama