Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Ponad 250 przytulnych „jaśków” trafiło do pacjentów Klinicznego Szpitala Wojewódzkiego nr 2 w Rzeszowie. Poduszki przygotowali mieszkańcy Rzeszowa w ramach akcji pt. „Uszyj Jasia” zorganizowanej w rzeszowskiej Plazie. 

„Jaśki” były prezentami dla dzieci, które mikołajki i święta spędziły w szpitalnych łóżkach na Oddziale I Kliniki Pediatrii i Gastroenterologii Dziecięcej. „Jaśki” uszyto podczas charytatywnego maratonu szycia zorganizowanego w Centum Handlowym Plaza Rzeszów.

Do przygotowania poduszek zużyto ponad 150 metrów materiału i oraz kilkadziesiąt sztuk przyborów potrzebnych do uszycia i przystrojenia poduszek. W maratonie uczestniczyli klienci Plazy, którzy bardzo chętnie w przerwie w zakupach włączali się do akcji „Uszyj Jaśka”.

– Taka poduszka zdrowia nie przywróci, ale może umilić dziecku czas spędzony w szpitalu. To bardzo ważna i cenna inicjatywa. Dzięki chwili naszej pracy dzieci będą mogły zasypiać, mając pod głową wyjątkową poduszkę. Zatrzymałam się tu na chwilę, a że moją pasją od zawsze było szycie, to stwierdziłam, że przygotuję kilka ciekawie ozdobionych poduszek – mówiła podczas akcji „Uszyj Jaśka” pani Janina z Rzeszowa.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W sumie przygotowano 250 kolorowych, wesołych i przytulnych poduszek dla małych pacjentów rzeszowskiego szpitala. Do charytatywnego maratonu szycia włączyli się także uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie. Przygotowali dodatkowe poduszki, które przekazali podopiecznym Rzeszowskiego Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta w Rzeszowie.

Zdjęcie: Materiały prasowe

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama