Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

We wtorek (22 września) zamiast samochodu wybierz komunikację miejską. Autobusami można jeździć za darmo w ramach „Dnia bez samochodu”.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to kampania zainicjowana przez Komisję Europejską w 2002 roku. Od 18 lat odbywa się ona co roku od 16 do 22 września. Celem akcji jest zachęcenie mieszkańców do zmiany niekorzystnych dla zdrowia przyzwyczajeń i wybrania alternatywnych, ekologicznych środków podróżowania, takich jak chodzenie pieszo, jazda na rowerze, korzystania z komunikacji miejskiej czy car-poolingu.

Rzeszów od kilku lat aktywnie włącza się w kampanię. Nie inaczej jest w tym roku. Wtorek (22 września) jest „Dniem bez samochodu”. Z tej okazji wszyscy posiadacze „czterech kółek” bezpłatnie skorzystają z komunikacji miejskiej.

– Właściciel lub współwłaściciel musi mieć wówczas ze sobą dowód rejestracyjny pojazdu oraz dokument potwierdzający tożsamość – przekazuje Agnieszka Siwak-Krzywonos z biura prasowego Urzędu Miasta w Rzeszowie. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Dla młodszych uczestników ruchu Młodzieżowy Dom Kultury przygotował z kolei konkurs fotograficzny „Rower, deskorolka, rolki, hulajnoga, skuter – zeroemisyjna mobilność dla każdego”. W konkursie może wziąć udział młodzież w wieku od 10 do 19 lat. Maksymalnie trzy prace należy przesłać do 27 września na adres: imprezy@mdk.erzeszow.pl, temat wiadomości „Konkurs fotograficzny”.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama