Zdjęcie: Pixabay
Reklama

9 maja, to Dzień Europy. Z tej okazji w Rzeszowie odbędzie się gra miejska, w której nagrodą jest wycieczka do Parlamentu Europejskiego. Będzie też wspólne śpiewanie „Ody do radości” i tort w barwach UE.

Na obchody Dnia Europy zaprasza Europe Direct. Ponieważ w tym roku 9 maja przypada w poniedziałek, gra miejska odbędzie się dwa dni wcześniej, w sobotę (7 maja).

Żeby wziąć udział w zabawie, wystarczy zebrać 3-osobową drużynę i wyznaczonych punktach odpowiedzieć na przygotowane pytania. – To będzie test wiedzy o Unii i jak Rzeszów wykorzystuje fundusze europejskie – tłumaczą organizatorzy. Na wykonanie wszystkich zadań, czyli dotarcie do punktów i odpowiedzi, drużyny będą miały 3 godziny. 

Gra rozpocznie się w rzeszowskim punkcie Europe Direct, czyli w WSIiZ przy ul. Sucharskiego o godz. 10:00. Drugi przystanek będzie w biurze europosłanki Elżbiety Łukacijewskiej przy ul. Kreczmera 4, a trzeci i ostatni w Rzeszowskich Piwnicach. Tam też odbędzie się uroczyste zakończenie i wręczenie nagród. 

Każdy z uczestników otrzyma upominki. – Zwycięska drużyna pojedzie na wycieczkę do Parlamentu Europejskiego na zaproszenie europoseł Elżbiety Łukacijewskiej – mówi dr Sylwia Banaś-Mazur z Europe Direct. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W grze mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Zgłoszenia trzeba wysłać na adres e-mail: europedirect-rzeszow@wsiz.edu.pl, w treści podając imię i nazwisko uczestników, rok urodzenia, e-mail i telefon do lidera grupy. Zapisy kończą się 5 maja. W zabawie może wziąć udział maksymalnie 20 grup. Regulamin gry możecie przeczytać TUTAJ.

Z kolei 9 maja, w sali senatu WSIiZ, organizatorzy planują odśpiewanie hymnu UE wspólnie z ukraińskimi uchodźcami przebywającymi w Rzeszowie. Dla wszystkich będzie tort w barwach UE. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama