Zdjęcie: Pixabay

Trochę fitnessu, trochę motywacji, dyskusji i plotek, do tego komedia romantyczna i gotujący dla nas na żywo przystojny mężczyzna – tak zapowiada się w Rzeszowie Dzień Kobiet, ale nie tylko 8 marca. 

W Dzień Kobiet panie mogą liczyć na wiele atrakcji. W Centrum Handlowym Plaza 8 marca można spędzić na sportowo. Od rana CityFit będzie czekało na kobiety z konkursami i nagrodami. O godz. 14:00 z kolei będzie można wycisnąć świeży sok za pomocą specjalnych rowerów i siły swoich mięśni, które uruchomią wyciskarkę wolnoobrotową. To w niej powstanie dzięki wam sok z wybranych produktów.

Dodatkowo każdy, kto w Dniu Kobiet zrobi zakupy w Plazie za minimum 50 zł w jednym sklepie, weźmie udział w akcji „W krainie kwiatów”. Wystarczy przyjść do punktu promocyjnego Plazy i wymienić paragon na wybrany kwiat doniczkowy.

W tym samym miejscu odbywać się będą bezpłatne konsultacje z dietetykami i specjalistami zdrowego żywienia. Całą imprezę umili muzyka na żywo. Na scenie wystąpi duet muzyczny Gaba Janusz i Klaudiusz Szpytma.

Kobieto, zbadaj się!

Każda kobieta wie, że poza wyglądem liczy się także zdrowie. Dlatego 8 marca warto zajrzeć Zespołu Opieki Zdrowotnej nr 2 przy ul. Fredry 9 i Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznego nr 2 ul. Warzywnej 3, gdzie odbędą się bezpłatne badania cytologiczne i mammograficzne.

Ponadto, kobiety będą mogły zmierzyć sobie ciśnienie i cukier, skorzystać z porad diabetologa, nauczyć się samodzielnie badać piersi. Na panie czekają także bony na bezpłatne badania: morfologia, żelazo, lipidogram, ALT, AST,a także konsultacje z dietetykami i kosmetologami oraz zajęcia z pielęgnacji noworodków.

Z przyjaciółkami na komedię romantyczną?

Dzień Kobiet wolisz spędzić oglądając dobry film? Nie ma problemu! Przyjdź 8 marca do kina Zorza. Tam od godz. 18:00 będą na Was czekać malinowe ciasteczka, pokazy kosmetyczne, porady dietetyczne. Na panie czeka także losowanie nagród.

Natomiast o 19:00 rozpocznie się pokaz filmu „Całe szczęście”. To komedia romantyczna, która opowiada o spokojnym i uporządkowanym życiu Roberta, muzyka z orkiestry symfonicznej (Piotr Adamczyk), który samotnie wychowuje dziesięcioletniego synka Filipa (Maks Balcerowski).

W pewnym momencie w jego spokojne życie niespodziewanie wbiega pełna energii i uroku popularna gwiazda fitness Marta (Roma Gąsiorowska). Co wyniknie z mieszanki tak dwóch różnych charakterów? Tego dowiecie się oglądając film. Bilety w cenie 14 zł w kasie kina lub na jego stronie.

Będą mówiły o swojej pracy 

Dzień Kobiet można świętować też regionalnie. Temu dowodzi „Podkarpacki Dzień Kobiet”, który 8 marca odbędzie się w budynku A0 Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Pigonia. PDK rozpocznie o 10:00 koncert w wykonaniu artystów Centrum Sztuki Wokalnej w Rzeszowie pod kierunkiem Anny Czenczek.

Następnie kobiety będą opowiadać o tym, jak odnajdują się w karierze i biznesie. Wśród prelegentek znajdziemy m.in. Ilonę Adamską – wydawcę i redaktorkę, autorkę książek, Ambasadorkę Przedsiębiorczości Kobiet 2018, nagrodzoną przez Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej za wspieranie przedsiębiorczości kobiet i Annę Baran – psychologa, trenera, coacha.

O swojej pracy będą też opowiadać kobiety w mundurze, które będzie reprezentować kobiety z policji i wojska, oraz te ze świata mediów. Pracę dziennikarek będą przedstawiać: Ilona Małek z TVP Rzeszów, Olga Hałabud z Radia Rzeszów oraz Marzena Mazurek-Hejrant z Radia Eska. Teatralną stronę kobiecości przedstawi Mariola Łabno-Flaumenhaft z prelekcją „Kochamy bawić naszą publiczność i dawać radość”.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Będzie też „męski punkt widzenia”

Podczas tegorocznej edycji wydarzenia organizatorzy przewidzieli również panel poświęcony „męskiemu punktowi widzenia”. Gośćmi wydarzenia będzie Sebastian Wiatr – górnik naftowiec, który mówić będzie o „Kobiecym wymiarze bezpieczeństwa pracy” oraz Tomasz Gulak, który będzie zachęcał kobiety, aby „Wychodziły przed szereg”.

Podczas „Podkarpackiego Dnia Kobiet” nie zabraknie także prelekcji poświęconej roli ubezpieczeń społecznych w życiu każdego z nas oraz urlopom i świadczeniom wypłacanym przez ZUS w związku z macierzyństwem.

Podsumowaniem PDK będzie pokaz gimnastyki i tańca w stylu chińskim dla zdrowia, kondycji i sylwetki. Wstęp na PDK jest bezpłatny. 

„Ja i moja kobiecość”

W klubie Lukr będzie można 8 marca świętować pierwsze urodziny ogólnopolskiej akcji „Kobieto – wyjdź przed szereg”, która motywuje kobiety oraz wspiera różne organizacje i fundacje. Podczas spotkania na scenie zaprezentują się psycholog Katarzyna Gac-Karelus oraz trenerka Inga Safader, które poprowadzą merytoryczny warsztat „Ja i moja kobiecość”.  Wstęp – 40 zł. Bilety można kupić na stronie klubu Lukr.

Dzień Kobiet w Rzeszowskim Domu Kultury będzie obchodzony 9 marca w godz. 11:00-15:00. W tym dniu zaplanowano w siedmiu filiach RDK zajęcia fitness m.in. z pilatesu, tabaty, czy treningu funkcjonalnego. Udział w Maratonie Fitness jest bezpłatny, a liczba dostępnych miejsc jest ograniczona. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

„Jestem emocją”

9 marca o godz. 17:00 w Kościele Adwentystów Dnia Siódmego (ul. Twardowskiego 3A) odbędzie się warsztaty „Jestem emocją”, które poprowadzi znana aktorka Anna Samusionek. Aktorka będzie mówiła o tym, jak z wady zrobić zaletę i jak nie pozwolić negatywnym emocjom zawładnąć naszym życiem. Spotkanie jest bezpłatne. 

Gotowanie z finalistą MasterChef

Jeśli któraś z kobiet ma ochotę w sobotę na makijaż, to koniecznie powinna się pojawić w godz. 14:00-18:00 w Galerii Rzeszów przy fontannie. To właśnie tam utalentowane makijażystki będą wykonywały bezpłatne makijaże.

Będzie można skorzystać z bezpłatnych badań okulistycznych i dietetycznych, a także skonsultować się w sprawie trendów w modzie ze stylistkami. Pikanterii i dobrego smaku do wydarzenia doda gotowanie na żywo z Wojtkiem Kasprowiczem, finalistą programu MasteChef.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama