Prezentacja wariografu, zasady jego działania oraz wiarygodność wyników to główne tematy Dnia prawdy w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie, który odbędzie się w środę 10 grudnia.

[Not a valid template]

 

W Dniu prawdy będzie można poznać zasady działania wariografu, czyli wykrywacza kłamstw. To jedyne takie urządzenie na Podkarpaciu, które znajduje się na wyposażeniu Laboratorium Kryminalistycznego WSPiA.

Podczas Dnia prawdy będzie można dowiedzieć się, czy wyniki badań na wariografie są wiarygodne, jaka jest ich wartość dowodowa oraz czy takie badania mogą być wykorzystywane jako dowód w procesie karnym. Poruszony zostanie także temat badań wykrywaczem kłamstw w kontekście ochrony praw człowieka.

Najciekawszym punktem spotkania będzie jednak prezentacja działania wariografu. W tej części pracownicy naukowi WSPiA postarają się odpowiedzieć na pytanie, czy możliwe jest ukrycie prawdy podczas badania za pomocą wykrywacza kłamstw.

Dzień prawdy odbędzie się w środę (10 grudnia) od godz. 10:00 do 13:00. w Laboratorium Kryminalistycznym budynku Collegium Securitatis WSPiA przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie. Impreza organizowana jest w ramach Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka.

Program Dnia prawdy

– 10:00 – 10:15 Rozpoczęcie

– 10:15 – 10:30 Wariograf (wykrywacz kłamstw) – zasady działania, wiarygodność wyniku, wartość dowodowa

– 10:30 – 10:45 Dopuszczalność badań wariograficznych w procesie karnym w kontekście ochrony praw człowieka

– 10:45 – 12:45 Prezentacja działania wariografu: Czy możliwe jest ukrycie prawdy podczas badania?

– 12:45 – 13:00 Zakończenie

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama