Zdjęcie: Pixabay

Zauważyliście u siebie oznaki niedosłuchu? Przyjdźcie w czwartek (16 marca) do Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie. Skorzystacie z bezpłatnych badań. 

Bezpłatne badania słuchu są częścią kolejnego „Dnia Zdrowia” w podkarpackim oddziale NFZ w Rzeszowie. Jego rzecznik Rafał Śliż mówi, że na niedosłuch często cierpią dorośli, dlatego NFZ zaprosił na czwartkowe wydarzenie specjalistę protetyka słuchu.

– Każda zgłaszająca się osoba będzie miała możliwość skorzystania z bezpłatnego badania słuchu – informuje Rafał Śliż. 

Test słuchu zostanie przeprowadzony za pomocą audiometru. Badanie jest bezbolesne i trwa kilka minut. Poprzedzone jest otoskopią ucha, która polega na wyznaczeniu progu słyszalności. Pozwala określić rodzaj niedosłuchu i głębokość jego upośledzenia.

Badania zostaną przeprowadzone z myślą o osobach, które zauważyły u siebie oznaki niedosłuchu, są narażone na hałas i przeszły infekcje uszu. Po badaniu od razu otrzymacie informację o jego wyniku.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– W przypadku stwierdzonych ubytków w słuchu, każdy przebadany otrzyma wskazówki w zależności od wyniku badania oraz informację jak powinien dalej zadbać o swoje zdrowie i słuch – zapowiada Rafał Śliż. 

Badania słuchu odbędą w siedzibie w siedzibie NFZ w Rzeszowie przy ul. Zamkowej 8, od godz. 12:00 do 15:00.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama