Zdjęcie: Tola Martyna Piotrowska / Wydawnictwo WAM
Reklama

Przeprowadza wywiady ze znanymi osobami, odwiedza domy gwiazd i plany nagrań, ostatnio wydała książkę „Bóg w wielkim mieście”. Katarzyna Olubińska, dziennikarka programu „Dzień Dobry TVN”, w najbliższy czwartek (11 maja) spotka się czytelnikami w Empiku w Galerii Rzeszów.

Katarzyna Olubińska to znana polska dziennikarka, która od 2010 roku przeprowadza wywiady w “Dzień Dobry TVN”. Rozmawia z gwiazdami pierwszego formatu o sprawach, wobec których wszyscy jesteśmy równi: o miłości, przyjaźni, strachu, cierpieniu, śmierci, rodzinie, karierze, marzeniach, szczęściu… Olubińska jest także autorką cyklu „Kobieta w religiach świata”.

Nie wszyscy jednak wiedzą, że Katarzyna Olubińska jest również pisarką. Na rynku niedawno pojawiła się jej książka “Bóg w wielkim mieście”. Pod tym samym tytułem Olubińska prowadzi także bloga, na którym dzieli się swoim doświadczeniem Boga i doświadczeniem ludzi, którzy spotkali Boga w codzienności swojego życia w wielkim mieście.

„Bo kiedy Bóg przychodzi do człowieka i robi w jego życiu to, co zrobił w moim, to trudno o tym milczeć i chciałoby się na każdym rogu krzyczeć: On naprawdę jest! Tu i teraz. Bliżej niż myślisz. Kocha nas. Szuka. Chce naszego szczęścia. Nie ma dla Niego rzeczy niemożliwych. Nigdy z nas nie rezygnuje, nawet jeśli my już sami zrezygnowaliśmy. U mnie właśnie tak to się zaczęło. Przyszedł do mojego życia nagle, jak wiatr i zmienił wszystko” – pisze o sobie dziennikarka „Dzień Dobry TVN”.

Katarzyna Olubińska twierdzi, że jest „katoliczką w wielkim mieście”, marzycielką, żeglarką, „wiecznym niedowiarkiem” i „córką Boga”. Była fanką serialu „Seks w wielkim mieście”.

„Imponowało mi takie życie: kariera, zabawa, moda. Kochałam wizyty w SPA, z rozkoszą dbałam o wygląd, co dawało mi poczucie, że jestem jak bohaterki serialu. Swą atrakcyjność potwierdzałam zachwytem w oczach mężczyzn. Wielu traciło dla mnie głowę, co tylko ugruntowało mnie w przekonaniu: „Jestem fajna!” – wyznaje Olubińska.

Samoocenę poprawiały jej zakupy. Zanim się zorientowała, jej mieszkanie pękało w szwach od nadmiaru butów i torebek. Oczywiście markowych. „Nawet nie zauważyłam, że staję się plastikowa jak lalka. Zaczęłam żyć według reguł, które narzucał mi świat. A on codziennie krzyczał do mnie z każdego billboardu, programu telewizyjnego – dyktował, jak mam wyglądać, zachowywać się i co na siebie włożyć. Dałam na to się nabrać! I co z tego?” – pytała siebie Katarzyna Olubińska.

Choć na pozór żyło jej się miło, lekko i przyjemnie, nie była szczęśliwa. Czuła pustkę, którą próbowała zagłuszyć na różne sposoby. „Właśnie wtedy, tkwiąc w beznadziei, spotkałam Boga” – wspomina dziennikarka.

Z okazji wydania książki „Bóg w wielkim mieście”, Katarzyna Olubińska spotka się z czytelnikami w Empiku w Galerii Rzeszów (al. Piłsudskiego 44) w czwartek (11 maja). Początek o godz. 18:00. Wstęp bezpłatny.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: