300 pasjonatów i miłośników motoryzacji z całego kraju weźmie udział w dzisiejszym III Festiwalu Motoryzacyjnym w Rzeszowie. Impreza potrwa do wieczora. Kilka ulic zostało zamkniętych dla ruchu.

Ulice zostały zamknięte już o godz. 6:00 i tak będzie do godz. 22:00. Ruch zamknięto na Moście Zamkowym od skrzyżowania z ulicą Podwisłocze, ulica Kilara i Szopena od Placu Śreniawitów do ul. Leszczyńskiego, ul. Słowackiego od ulicy Grodzisko.

Zamknięte zostały również parkingi przy Olszynkach oraz przy hali sportowej Podpromie. Od godz. 6:00 do 22:00 obowiązuje zmieniony rozkład jazdy autobusów MPK na kilku liniach. O szczegółach pisaliśmy TUTAJ.

III Festiwal Motoryzacyjny w Rzeszowie rozpoczął się o godz. 8:00 na terenie Mostu Zamkowego i w jego okolicach – ul. Kilara oraz parkingu przy Podpromiu.

Organizatorzy przewidują, że w imprezie weźmie udział 100 profesjonalnych zawodników oraz 300 wystawców – pasjonatów i miłośników motoryzacji z całego kraju. Dwie poprzednie edycje Festiwalu przyciągnęły ok. 20 tys. osób.

Festiwal Motoryzacyjny ma popularyzować motoryzację i sporty motorowe oraz przybliżyć i upowszechniać inicjatywę budowy w Rzeszowie samochodowego toru wyścigowego, o czym mówi się od wielu lat.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W programie imprezy sporo atrakcji dla każdego niezależnie od płci i wieku. Odbędą się zawody driftingowe klasy PRO oraz zawody Gymkhana klasa Challange. Przygotowywane są również pokazy samochodów driftingowych, rajdowych, wyścigowych oraz off road.

W strefie tuningowej zorganizowane zostaną liczne konkurencje: najładniejsza felga, najładniejsze wnętrze, najgłośniejszy wydech. Nie zabraknie wielu atrakcji dla odwiedzających: rzut kierownicą do celu, przeciąganie samochodu, zmiana koła na czas, atrakcje dla dzieci.

Czas umilą najlepsi polscy DJ-e.  W strefie luksusowej można będzie zobaczyć i sfotografować samochody luksusowe, zabytkowe i oldschoolowe typu Rolls Royce, Lamborghini, Mercedes, Cadillac, Chevrolet. Całości wydarzenia dopełni oprawa muzyczna. Impreza potrwa do 20:00. Wstęp na Festiwal jest bezpłatny.

(ram, ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama