Reklama

Skoki przez przeszkody, konkursy jeździeckie z udziałem publiczności, zwiedzanie mini zoo i alpakarni, a także przejażdżki na koniach – to tylko niektóre atrakcje III Otwartego Pucharu Kielnarowej, który odbędzie się dzisiaj (31 sierpnia) w Centrum Zooterapii WSIiZ.

Zawody jeździeckie rozpoczną się o godz. 13:00.

– W ramach III Otwartego Pucharu Kielnarowej 2014 rozegrany zostanie konkurs Małej Rundy, czyli z przeszkodami o wysokości do 60 cm. Będzie też konkurs grand prix, w którym przeszkody ustawimy na wysokości do 80 cm – wyjaśnia Agata Majka z Centrum Zooterapii Wyższej Szkoły Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie, które jest organizatorem zawodów.

Szczególnie ciekawym wydarzeniem będzie konkurs specjalny „Bingo”. Publiczność zdecyduje, na jakiej wysokości mają być ustawione przeszkody dla poszczególnych zawodników.

Centrum Zooterapii WSIiZ w Kielnarowej warto w niedzielę odwiedzić także z innych powodów.

– Podczas zawodów jeździeckich będzie można odwiedzić nasze mini zoo oraz Laboratorium badań nad alpakami ALPAKA LAB. Dzieciom z pewnością spodobają się młode alpaki, które przyszły na świat w maju tego roku. Wanilia i Tymotka, bo takie imiona im nadano – już stały się ulubieńcami zwiedzających, zwłaszcza, że są bardzo towarzyskie i polubiły ludzi – wymienia Agata Majka.

Zaplanowane zostały również przejażdżki na hucułach, przejażdżki bryczką, będą kiełbaski z grilla, swoje stoisko kulinarne przygotuje też Taberna pod Sosnami – Zapraszamy do Kielnarowej całe rodziny z dziećmi, dla których będzie tu czekać naprawdę sporo atrakcji – zachęca Majka.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: